Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia

Zabawa i relaks blisko natury

Artykuł

Coraz cieplejsze dni zachęcają do spędzania czasu na zewnątrz i aktywnego wypoczynku na łonie natury.

Zabawa relaks blisko natury
Autor: Materiały prasowe

Bliskość przyrody, czyste powietrze, atrakcje dla dzieci w każdym wieku połączone z możliwością odpoczynku – to kryteria, którymi wielu rodziców kieruje się, poszukując rozrywki dla swoich pociech. Nie musisz pokonywać setek kilometrów, aby znaleźć się w takim miejscu. Położony nieopodal Warszawy Julinek Park to świetny pomysł na weekendowy, rodzinny wypad. Jakie atrakcje czekają na miejscu?

Rosnąca świadomość ekologiczna i troska o środowisko stają się codziennością wielu Polaków[1], a takie wartości od najmłodszych lat warto przekazywać pociechom. Nie od dziś wiadomo, że dzieci najskuteczniej uczą się poprzez zabawę! Nieprzypadkowo rodzice coraz częściej szukają miejsc wypoczynku z dala od gwaru ulic, w których spędzą wspólnie czas w otoczeniu przyrody.

Relaks i zabawa w klimacie slow life

Czyste powietrze i towarzystwo lasu stanowią odskocznię od miejskiej codzienności. Bliskość przyrody pozwala najmłodszym dostrzec powody, dla których należy się o nią troszczyć. Wybierając miejsce na weekendowy wypad warto dodatkowo zwrócić uwagę na dostępny tam wachlarz atrakcji. Jest to szczególnie ważne, gdy wybieramy się na wycieczkę z dziećmi w różnym wieku. Zadbajmy o to, aby żadne z nich się nie nudziło, a każde znalazło coś dla siebie. Plac zabaw, warsztaty ekologiczne czy animacje w cyrkowym klimacie to tylko przykładowe pomysły na aktywny wypoczynek.

– Aktywne spędzanie czasu w rodzinnym gronie, z dala od miejskiego gwaru i szybkiego tempa życia, ułatwia budowanie więzi i pokazuje dzieciom, że rozrywka nie znajduje się jedynie przed ekranem telefonu czy komputera. Wielu rodziców poszukuje atrakcji, które oderwą pociechę od elektroniki oraz wpłyną na zdrowie i kondycję fizyczną. Dzieci ucieszą z pewnością kolorowe dmuchańce, parki linowe z trasami w koronie drzew o różnym stopniu trudności czy tory tubingowe do zjazdów kolorowymi pontonami – mówi Karina Jarecka, kierownik działu marketingu Julinek Park. – Różne wydarzenia, sztuki teatralne i cyrkowe pokazy w wykonaniu doświadczonych akrobatów, aktorów i artystów znanych z telewizyjnych talent-show zainteresują nie tylko dzieci, ale także rodziców – dodaje.

Rodzinna wycieczka rowerowa w głąb lasu i odkrywanie nowych miejsc to kolejny z pomysłów na wspólny, angażujący czas. Piknik na leśnej polanie będzie idealnym zwieńczeniem takiej wyprawy i okazją do rozmów i zabaw.

Wodne szaleństwo – frajda dla osób w każdym wieku

Lato zbliża się wielkimi krokami, a aktywny wypoczynek nad wodą wydaje się idealnym rozwiązaniem na ciepłe dni. Liczne zjeżdżalnie, baseny o różnej głębokości i inne wodne atrakcje pod gołym niebem – z takiej atrakcji niebawem będzie można skorzystać nieopodal Warszawy. Będzie to pierwsze tego typu miejsce w okolicy, w leśnym otoczeniu, co doda mu sielankowego klimatu i pozwoli poczuć się jak na wakacjach.

– Strefa wodna pod gołym niebem będzie gotowa wraz z początkiem wakacji . Na jej terenie – oprócz kompleksu basenowego oraz zjeżdżalni – znajdzie się m.in. splash pad, czyli strefa rekreacyjna z niewielką ilością wody, która zaprojektowana została w taki sposób, aby korzystać z niej mogły także dzieci z ograniczoną mobilnością. Będzie to miejsce, w którym świetnie będą bawić się nie tylko dzieci w różnym wieku, ale także dorośli – wyjaśnia Karina Jarecka, kierownik działu marketingu Julinek Park.

Czas w otoczeniu przyrody zdaje się płynąć wolniej, pozwalając tym samym na niekończące się godziny zabawy i wypoczynku. Weekend poza miastem to świetny pomysł dla wszystkich świadomych rodziców, którzy chcą zapewnić pociechom jakościową rozrywkę w towarzystwie natury, z daleka od miasta i szybkiego trybu życia.
Bilety do Julinek Park dostępne są zarówno online (na stronie internetowej www.julinek.com.pl), jak i na terenie parku – w kasie oraz biletomacie. Za wszystkie atrakcje można zapłacić także bonem turystycznym. Bilet pozostanie ważny do końca sezonu, bez względu na datę zakupu.

[1] Raport CBOS pt. Świadomość ekologiczna Polaków, 2020, https://www.cbos.pl/SPISKOM.POL/2020/K_163_20.PDF

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.
body na roczek

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat