Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia

Idealne zabawy na lato dla małych dzieci. Jak zapewnić maluchom rozrywkę podczas wakacji?

Artykuł

Wakacje to czas, na który czekamy wszyscy - dzieci, dorośli… Moment na odpoczynek. Ale też i kłopot dla niektórych rodziców. Gdy oni pracują, dzieci muszą pozostać pod czyjąś opieką, a w wakacje większość placówek jak przedszkola czy szkoły jest nieczynnych. Można zaangażować w pomoc babcie i dziadków lub inne bliskie osoby.

Idealne zabawy lato
Autor: Materiały zewnętrzne

Życie z maluchem jest pełne niespodzianek, ale jedno jest pewne: gdzieś pośród niekończącego się cyklu zmian pieluch, negocjacji na temat drzemki i śpiewania głuptaskowatych piosenek, aby rozbawić malucha, będziesz pragnął rozmowy z dorosłymi. I zgadnij co? Twojemu maluchowi też przyda się nowy krąg znajomych.

Idealne zabawy, które pozwolą na relaks, ale też poznanie z innymi dziećmi

Zabawy z innymi maluchami dają Twojemu dziecku szansę zatopienia się w nowe środowisko, okazję  do obserwowania innych i możliwość gaworzenia z inną małą osobą. Mamy więc kilka propozycji na znakomitą zabawę z dziećmi.

Wakacyjne szaleństwo, czyli postaw na półkolonie letnie dla dzieci

Jeśli szukasz prawdziwej rozrywki na lato postaw na półkolonie letnie dla dzieci. To najlepszy sposób, byś ty mógł pracować, a dziecko bawić się i uczyć podczas wakacji. Skąd wiedzieć, jakie półkolonie na lato wybrać? Sprawdź, czy:

  • opiekunowie posiadają przeszkolenie i certyfikaty,
  • placówka jest ubezpieczenia,
  • półkolonie letnie zostały zgłoszone do kurateli,
  • w pakiecie jest wyżywienie,
  • zapewnione są zabawy lub codzienne wycieczki.

 

To ważne, by dziećmi opiekowała się odpowiednia kadra, która jest wykwalifikowana. Oprócz tego półkolonie letnie to także okazja, by nawiązać kontakt z rówieśnikami, wspólnie bawić się i uczyć. Np. w ofercie szkoły językowej Baby English Center w Łodzi znajdziesz półkolonie, które są tematyczne. Dzieci codziennie uczą się czegoś nowego, chodzą na wycieczki, a dodatkowo w pakiecie mają codzienne zajęcia językowe. To doskonała okazja, aby zapewnić dzieciom maksymalną rozrywkę, bezpieczeństwo i edukację. 

Zabawy idealne na lato

Jeśli szukasz rozrywek, które zaktywizują dziecko - postaw na różnego typu gry i zabawy sensoryczne, wodne czy inne, które można robić na świeżym powietrzu. Co świetnie się sprawdzi?

  • Malowanie każdego typu - zarówno palcami, jak i… sandałami! Kup wielki karton, farby i malujcie stopami lub butami. Podobnie sprawdzą się też kamienie, które pozwolą stworzyć nietypowe wzory.
  • Malowanie jest ok, ale nie na kartonie? W takim razie farba kredowa + chodnik = klucz do sukcesu i świetnej zabawy.
  • Zabawy sensoryczne to zawsze dobry pomysł. Za pomocą, np. kremu do golenia można stworzyć znakomite zabawki. Wystarczą puszki do golenia, płynne akwarele lub barwniki spożywcze i plandeka. Z ich pomocą można stworzyć niezwykłe obrazy.
  • Zabawy wodne to latem rozkosz i cudowna zabawa, a jednocześnie chłodek! Postaw więc na zabawy typu bomby wodne, puszczanie baniek, mycie rzeczy na zewnątrz w misce czy stwórzcie miejsce do przelewania i nalewania butelek lub innych naczyń. . 
Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.
body na roczek

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat