Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Małe dziecko » Edukacja

Tablica dla dzieci – jaką wybrać?

Artykuł

Na rynku dostępnych jest wiele różnych rodzajów tablic dla dzieci. Spotykane są te najbardziej popularne jak tablice kredowe, ale także magnetyczne, motywacyjne, interaktywne, dwustronne czy suchościeralne. Wielu rodziców w którymś momencie staje przed wyborem tablicy, zastanawiając się, która będzie najbardziej odpowiednia dla swojej pociechy.

Tablica dla dzieci1a
Autor: Materiały zewnętrzne

Tablica dla dzieci - kredowa

Do klasyków wśród tablic zalicza się czarną tablicę, po której można pisać kredą. Jej główna zaletą jest to, ze doskonale pobudza kreatywność małego dziecka. Wystarczy dać dziecku kawałek kredy, a nasza pociecha z pewnością zajmie się nią na długo. Dodatkowa ważna cecha to, to, że tablica jest suchościeralna. W każdej chwili można ją zmazać i od nowa tworzyć na niej coś zupełnie innego. Tablica kredowa jest dedykowane maluszkom w zasadzie w każdym wieku. Jest bardzo przydatna w czasie uczenia się pisania, rysowania i ćwiczenia pierwszych liter i cyfr. Za jej pośrednictwem dziecko rozwija zdolności manualne oraz kreatywność. Towarzyszy bardzo często w zabawach w szkołę, kalambury czy popularnego wisielca.

Magnetyczna tablica dla dzieci

Innym rodzajem jest magnetyczna tablica dla dzieci. Ogromnym plusem tablicy magnetycznej jest to, że można na nią przyczepiać nie tylko magnesy, ale także pisać markerem i czyścić ją za pomocą chusteczek, gąbki czy ściereczki. To także dobre akcesorium dla dzieci szkolnych, które można powiesić nad biurkiem i gdzie można przyczepić plan lekcji oraz różne ważne dla dziecka notatki.

Dwustronne tablice dla najmłodszych

Dla osób zainteresowanych zarówno tablicą kredową, jak i magnetyczną wybrać można występującą także na rynku tablicę dwustronną. Z jednej strony stanowi ona tablicę magnetyczną, a z drugiej tablicę kredową. Wystarczy tylko obrócić na pożądaną przez dziecko stronę. Bardzo często w wielu ofertach tablice tego typu mają dodatkową półeczkę, na której układać można kredę, markery czy gąbkę. Zdarza się, że do tych tablic dołączane są liczydła czy rolka papieru, na której można tworzyć niepowtarzalne obrazki.

Tablica motywacyjna

Coraz bardziej popularne są również tablice motywacyjne. Mogą być pomocne w wychowaniu i zdyscyplinowaniu pociech, aniżeli jako zabawka dla nich. To idealny sposób budowania motywacji wśród dzieci, którzy tak jak dorośli bardzo lubią być chwaleni. Tego typu tablica bardziej przypomina grafik podzielony na kilka kolumn. W jednej wypisane są obowiązki dziecka bądź zachowania pożądane, a w kolejnych znajdują się dni tygodnia. Prawidłowo wykonane zadanie bądź prezentowane zachowanie może zostać oznaczone uśmiechniętą buzią. Dziecko codziennie pracuje na wymarzoną nagrodę, ustaloną wcześniej wspólnie z rodzicem.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.
body na roczek

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat