Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Małe dziecko » Edukacja

Szkody górnicze przyczyną zamknięcia śląskiej podstawówki

Artykuł

Z powodu widocznych szkód górniczych do odwołania wstrzymano zajęcia lekcyjne w Szkole Podstawowej w Jaworznie-Byczynie.

Szkody gornicze podstawowka
Autor: pixabay.com

Władze miasta Jaworzno zdecydowały o zawieszeniu zajęć edukacyjnych w budynku znajdującej się w dzielnicy Byczyna Szkoły Podstawowej nr 20. Powodem jest zły stan techniczny obiektu i mocno popękane ściany placówki. Jest to efekt działalności pobliskiego zakładu górniczego. Ze względu na potencjalne zagrożenie bezpieczeństwa uczniów i personelu, ze szkoły ewakuowano około 300 dzieci. Placówka została na czas nieokreślony zamknięta. Zajęcia dydaktyczne dla uczniów zapisanych do Szkoły Podstawowej nr 20 odbywają się tymczasowo w nieodległej remizie strażackiej, salce katechetycznej i domu kultury. Lokalni urzędnicy zamierzają jednak zorganizować dzieciom lekcje w innych szkołach na terenie miasta. Trwają prace przygotowawcze tego przedsięwzięcia. Przedstawiciele nadzoru budowlanego wraz ze specjalistami górniczymi mają dokonać w najbliższej przyszłości dokładnej ekspertyzy stanu budynku jaworzniańskiej szkoły.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat