Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Małe dziecko » Edukacja

Sportowe ColorLove Przedszkole

Artykuł

„Sport to zdrowie” to hasło, które powtarza się nam od najmłodszych lat.

Sportowe colorlove przedszkole
Autor: Materiały prasowe

O tym, że aktywność fizyczna jest bardzo istotnym aspektem naszego życia doskonale wie firma Baumit, która ufundowała zajęcia ruchowe dla podopiecznych Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej im. Płk. Stanisława Dąbka w kaszubskiej wsi Sychowo.

Sprawność fizyczna coraz bardziej zyskuje na popularności. Wielkiemu „boom” towarzyszy pojawianie się nowych klubów fitness, które rosną jak przysłowiowe grzyby po deszczu. Do tego dochodzą gwiazdy show-biznesu, które motywują i zachęcają do porzucenia ulubionej kanapy i wyjścia na poranny jogging o parku. To natomiast korzystnie wpływa na świadomość społeczeństwa odnośnie wpływu aktywnego trybu życia na zdrowie człowieka rośnie. Wiele osób diametralnie zmienia dotychczasowy styl życia, co nierzadko przekłada się również na sposób wychowania swoich pociech. Dlaczego warto znaleźć w swoim grafiku czas na uprawianie sportu? Zajęcia ruchowe pozwalają wykształtować prawidłową postawę oraz nauczyć odpowiednich wzorców ruchowych, które zapewniają zdrowie układu kostnego oraz pełną mobilność, która z kolei przekłada się na nasze życie codzienne. Każdego dnia przecież podnosimy z ziemi różne przedmioty, sięgamy po coś co znajduje się nad naszymi głowami, nosimy ciężkie torby czy ciągniemy walizki. Wbrew pozorom każda z tych czynności może być wykonywana nieprawidłowo, co prowadzi do urazów i wad postawy, które prędzej czy później dadzą o sobie znać. Prawdopodobieństwo ich wystąpienia możemy niwelować w każdym momencie swojego życia, jednak najlepsze efekty uzyskamy, kiedy od najmłodszych lat będziemy uczyli się prawidłowego funkcjonowania.

Firma Baumit doskonale zdaje sobie sprawę, że pierwsze lata w rozwoju człowieka są kluczowe, dlatego poprzez akcje takie jak „ColorLove Przedszkole” pragnie sprawić, aby dzieci miały możliwość przebywania w miejscu, które pozytywnie wpływa na wyobraźnię i pobudza zmysły. Podczas gdy prace nad elewacjami zwycięskich placówek weszły w etap realizacji, fundator nagród postanowił umilić przedszkolakom oczekiwanie na efekt finalny i wykraczając poza ramy konkursu sprezentował maluchom zestawy plastyczne. Pamiętając o tym, że niespożyta energia i kreatywność najmłodszych musi znaleźć ujście także poza stolikiem, przy którym z zapałem przelewają na papier swoje kolorowe wizje, Baumit ufundował również zajęcia sportowe dla zdobywców I miejsca z rejonu Trójmiasta. Dzięki temu podopieczni Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej im. Płk. Stanisława Dąbka w kaszubskiej wsi Sychowo mieli możliwość uczestnictwa w specjalnie przygotowanych „treningach”, które uczyły między innymi poczucia równowagi oraz stabilizacji ciała na nowych, nieznanych powierzchniach. Dodatkowo maluchy miały do czynienia ze strechingiem przy szkolnych drabinkach. Wszystko odbywało się w atmosferze zabawy, w taki sposób, aby zachęcić przedszkolaków do ruchu.

„Firma Baumit wie, że dzieci są naszą przyszłością. Poprzez akcję „ColorLove Przedszkole” kształtujemy w nich poczucie estetyki i staramy się pobudzić ich wyobraźnię. Zależy nam również, aby skierować uwagę dzieci na – co prawda całkowicie odmienny, jednak równie ważny aspekt – aktywność fizyczną. Mamy nadzieję, że oprócz artystycznego ducha, w wyróżnionych placówkach zagości również duch zdrowej, sportowej rywalizacji.” – mówi Aleksandra Gilewska, Manager ds. Marketingu z firmy Baumit.

Warto zaznaczyć, że nie jest to pierwsza inicjatywa tego typu, w którą angażuje się firma Baumit. Znany producent chemii budowlanej od lat promuje aktywność fizyczną wśród najmłodszych. Do najważniejszych akcji sportowych należy zaliczyć Baumit Junior Soccer czy Mini Mistrzostwa Europy Przedszkolaków w piłce nożnej, w których wzięły udział tysiące młodych, zdolnych piłkarzy.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 4.7/5. Oceniono 1 raz.
body na roczek

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat