Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Małe dziecko » Edukacja

Sensoplastyka czy Gordonki?

Artykuł

W gąszczu zajęć i atrakcji dla niemowląt i małych dzieci łatwo jest się pogubić.

Sensoplastyka gordonki
Autor: Materiały prasowe

Warto jednak poświęcić chwilę czasu na zapoznanie się z ofertą, a już na pewno warto uczęszczać z dziećmi na tego typu zajęcia. Dopasowane do osobowości i energii dziecka, spełniają nie tylko funkcję edukacyjną, ale będą stymulować również jego rozwój społeczny.

Gordonki, czyli zajęcia muzyczne dla najmłodszych

Wśród zajęć muzycznych dla dzieci duża popularnością cieszą się Gordonki, czyli zajęcia muzyczno-ruchowe dla najmłodszych oparte na metodzie E.E. Gordona, rozwijające wyobraźnię muzyczną maluszków, pobudzające ich ruchową aktywność oraz świadomość własnego ciała. Obcowanie z muzyką podczas zajęć rozbudza aktywność słuchową i rytmiczną dzieci, równocześnie wyciszając je i relaksując, Uczą pociechy umiejętności aktywnego słuchania muzyki i wprowadzają je w piękny świat dźwięków i rytmu połączonych z zabawą. W tych zajęciach mogą brać udział już kilkumiesięczne maluchy wraz z rodzicami.

Zajęcia ogólnorozwojowe, sensoryczne, czyli umiejętności, które warto rozwijać

Oferta dodatkowych zajęć jest bardzo szeroka, ale jak wynika z badań przeprowadzonych przez CBOS, najkorzystniejsze dla dziecka są zajęcia ogólnorozwojowe.

- Decydując się na zajęcia dodatkowe dla młodszych dzieci warto wybrać te, które usprawniają jego zdolności manualne, tzw. małą i dużą motorykę, koordynację ręka - oko oraz rozwijają logiczne myślenie - mówi Marzena Konsek, właścicielka Akademii Harmonika, która mieści się na Targówku. Oprócz zdobywania nowej wiedzy, zajęcia dodatkowe dają dziecku sporo korzyści. Dzięki nim spędza wolny czas w ciekawy i przyjemny sposób, wzbogacając się w nowe doświadczenia, które korzystnie wpływają jego rozwój psycho - fizyczny. W myśl tej zasady przygotowaliśmy w ofercie Akademia Harmonika zajęcia ogólnorozwojowe dla najmłodszych Harmonka Zmysłów czy Smyko-multisesoryka.

Ekspozycja na język, czyli zajęcia językowe dla Maluchów

Badania pokazują, że w nauce języków obcych we wczesnym wieku kluczowy jest czas ekspozycji na nowy język. Nawet jeśli Twoje dziecko nie umie jeszcze mówić po polsku, osłuchanie się z językiem teraz, pomoże mu podczas późniejszej nauki.

Podczas wyboru zajęć językowych, warto zwrócić uwagę na fakt, czy prowadzone są one przez wykwalifikowanych lektorów, którzy mają doświadczenie w pracy z dziećmi. Jeżeli takie zajęcia wyobrażasz sobie jako nudne powtarzanie słówek, to jesteś w ogromnym błędzie. Zajęcia językowe dla najmłodszych skonstruowane są tak, by zainteresować i zachwycić dzieci muzyczną oprawą, kolorowymi pomocami i zabawami ruchowymi, a Ty wyjdziesz z każdego spotkania z garścią pomysłów jak wplatać język obcy do Waszych codziennych zabaw.

Zajęcia adaptacyjne, z korzyścią dla przyszłego przedszkolaka

Na wybrane lekcje dodatkowe możemy zapisać już kilkumiesięcznego malucha. A co z Starszakami? Specjalnie z myślą o dzieciach w wieku przed przedszkolnym stworzone zostały zajęcia adaptacyjne.

- Przygoda z przedszkolem to duże wyzwanie i stres zarówno dla dzieci jak i dla rodziców. Dlatego warto zawczasu się do tego przygotować. W naszej Akademii prowadzimy zajęcia przygotowujące dzieci do roli przedszkolaka, czyli Harmonika Małego Przedszkolaka. Jedną z zalet takich zajęć jest funkcja adaptacyjna, która przygotowuje dzieci do czasu przedszkolnego. – możemy przeczytać na stronie Akademii. I trudno się z tym nie zgodzić. Obecności opiekuna, animatora oraz rówieśników pozwala dziecku oswoić się z rolą przedszkolaka. Zabawy grupowe uczą nawiązywania kontaktów z innymi. Maluch staje się bardziej samodzielny i lepiej znosi rozłąkę z rodzicami.

- Zajęcia w Akademii składają się z zintegrowanych ze sobą części: muzycznej, plastycznej. Staramy się odtworzyć atmosferę i plan dnia panujący w przedszkolu Każde spotkanie to nowy temat wprowadzający w przedszkolny świat. Zajęcia muzyczne to zabawa muzyką i przy muzyce. Budujemy wrażliwość muzyczną, kształcimy słuch i rozwijamy percepcję ruchową. Uczymy się śpiewać w języku polskim i angielskim, tańczy proste tańce. Zajęcia plastyczne to zabawa z kolorem, fakturą, różnego rodzaju materiałami i tworzywami, tak by zadbać o rozwój manualny i artystyczny. Zależy nam na usamodzielnianiu uczestników oraz wpajaniu dobrych nawyków – opowiada właścicielka Akademii.

Zajęcia dodatkowe dla dzieci to coś więcej niż wiedza

Oswajanie się z obecnością rówieśników, rozwój społeczny, kształtowanie zdolności nawiązywania kontaktów - wszystko to, ma korzystny wpływ na rozwój inteligencji emocjonalnej naszego dziecka.. Uczestnictwo w zajęciach dodatkowych, w grupach pozwala mu poznać różne emocje, zbudować w nim poczucie pewności siebie i wiary we własne możliwości. Maluch ma więc szansę sprawdzić się w różnych dziedzinach.

Na koniec zapytaliśmy Panią Marzenę z Akademia Harmonika, która na co dzień pracuje z dziećmi, jaką miała by radę dla rodziców, którzy szukają aktywności dla swoich dzieci? - Ważne jest, by grafik malucha nie był zbyt napięty. W przeciwny razie jest on zwyczajnie przemęczony i rozdrażniony.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat