Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Małe dziecko » Żywienie

Podstawowa wyprawka ucznia

Artykuł

Zakończenie przedszkola i wyruszenie do szkoły to jedna z najważniejszych chwil w życiu dziecka.

Podstawowa wyprawka ucznia
Autor: Materiały zewnętrzne

Nie da się ukryć, że to także wydarzenie stresujące dla malucha, warto więc, by był do niego odpowiednio przygotowany. Przyszli pierwszoklasiści z duży zainteresowaniem kompletują swoją wyprawkę szkolną jeszcze podczas wakacji. Co powinno się w niej znaleźć oprócz obowiązkowych podręczników? Przedstawiamy listę niezbędników.

Przygotuj się na zakupy akcesoriów szkolnych

Każda szkoła ma inne wymagania i z całą pewnością nauczyciel przedstawi listę koniecznych akcesoriów szkolnych, jakie należy zakupić. Wiele zależy od wyposażenia placówki szkolnej i tego, co szkoła oferuje uczniom i jakie ma braki. Bez względu na wytyczne, każdy uczeń musi być wyposażony w:

  • plecak. Ten powinien być dopasowany do wieku i wzrostu dziecka. Warto zwracać uwagę na usztywniane plecy oraz szerokie, regulowane szelki. Plecak powinien być funkcjonalny i wygodny, bo przecież każdego dnia uczeń dźwiga w nim kilka kilogramów. Walory estetyczne mają drugorzędne znaczenie i niech to dziecko dokona wyboru.
  • worek z kapciami. Buty po szkole mają być wygodne, przewiewne, antypoślizgowe, nadające się na lekcje W-F.
  • piórnik. Warto wybierać ten już skompletowany, w którym zawarte są podstawowe akcesoria szkolne, jak długopis, kredki, flamastry, ołówek czy gumka do ścierania. Warto zwracać uwagę, by wyposażenie piórnika było dopasowane do potrzeb ucznia - w pierwszej klasie dziecko z całą pewnością nie będzie jeszcze korzystać z cyrkla.
  • pudełko śniadaniowe dla dzieci. Do popularnych lunch boxów można spakować ulubione przekąski i smakołyki dla ucznia. Te przydają się nawet wtedy, gdy pierwszoklasista uczęszcza na obiady szkolne. Pamiętajmy, że nierzadko w placówce szkolnej dzieci spędzają wiele godzin, a głód nie wpływa dobrze na procesy uczenia. Do pudełka śniadaniowego dobrze też kupić bidon albo butelkę na wodę z filtrem.
  • strój na W-F. Ma być wygodny, dopasowany do pory roku i wykonany z dobrej jakości bawełny.
  • teczka plastyczna. Jej zawartość będzie zależeć od indywidualnych wytycznych nauczyciela. Najczęściej w teczce znajduje się blok rysunkowy i plastyczny, plastelina, kredki, farby, papier kolorowy, nożyczki i klej.
  • zeszyty. Z ich wyborem warto poczekać na wskazówki nauczyciela.

Zawartość wyprawki szkolnej może się różnić. Wylicza się, że jej przeciętny koszt to wydatek rzędu nawet 500 złotych.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 4.6/5. Oceniono 1 raz.
body na roczek

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat