Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Małe dziecko » Edukacja

Ostatnie 2 tygodnie zapisów do programu EkoMisja

Artykuł

Coraz mniej czasu zostało na zgłoszenie szkół do bezpłatnego programu edukacyjnego „EkoMisja – nie marnuję”. Celem inicjatywy jest zwiększenie świadomości ekologicznej dzieci.

Ekomisja zapisy
Autor: Materiały prasowe

Jej organizatorami są Lidl Polska i Federacja Polskich Banków Żywności. Aby zgłosić szkołę do programu, wystarczy wypełnić formularz.

Program „EkoMisja” trwa od 2018 roku i zaangażowani są w niego doświadczeni metodycy, którzy co roku przygotowują nowe materiały edukacyjne dla dzieci z klas 1-4 i 5-8 z zakresu edukacji klimatycznej, zdrowego stylu życia oraz niemarnowania zasobów, w tym żywności. Celem inicjatywy jest wzbudzenie u najmłodszych refleksji nad stanem planety oraz wyposażenie ich w najpotrzebniejszą wiedzę. Program kształtuje dobre nawyki i zwraca uwagę na właściwe działania, mogące posłużyć środowisku. Tegoroczne materiały dotyczyć będą m.in. diety planetarnej i ochrony klimatu.

- Marnowanie żywności staje się coraz ważniejszą częścią dyskusji na temat zmian klimatu. W przyszłości to decyzje naszych dzieci będą kształtowały obraz świata, co tylko pokazuje, jak ważna jest obecnie wartościowa edukacja ekologiczna. Dlatego powstała „EkoMisja”. W ramach projektu udostępniamy szkołom darmowe materiały edukacyjne, które w lekki i kreatywny sposób zwracają uwagę najmłodszych na problemy związane ze środowiskiem. Zachęcam wszystkich do zgłaszania do programu okolicznych szkół, aby nasi eksperci razem z nauczycielami i rodzicami mogli już teraz zmieniać świat na lepsze – mówi Aleksandra Robaszkiewicz, Head of Corporate Communications and CSR w Lidl Polska.

Wiedza, która ratuje planetę

Do tej pory w ramach „EkoMisji” powstało 18 scenariuszy lekcji, z których skorzystało aż 81 390 uczniów z 623 szkół w Polsce. W tym roku, każda szkoła, która zarejestruje się w trzeciej edycji programu, otrzyma:

  • materiały edukacyjne (w tym scenariusze lekcji),
  • audiobook z dwoma bajkami po polsku i ukraińsku,
  • a także komplet materiałów z edycji 2021/2022 z kartami pracy w języku ukraińskim.

Wszystkie szkoły będą mogły wziąć także udział w specjalnym konkursie z nagrodami. Za organizację programu odpowiada Lidl Polska oraz Federacja Polskich Banków Żywności. Szczegóły na temat konkursu zostaną opublikowane w listopadzie br.

- Cieszymy się, że rozpoczynamy trzecią edycję projektu „EkoMisja” skierowanego do szkół podstawowych. Dziękujemy sieci Lidl Polska za współpracę oraz wsparcie w ramach tego projektu. Stawiamy na innowacyjne metody edukacji, które pozwolą nauczycielom zaangażować uczniów i w prosty sposób pokazać im wpływ naszych codziennych wyborów na planetę. I to działa! Nauczyciele mówią nam że dzieci opowiadają w domu o niemarnowaniu żywności i nawet zaczynają gotować z resztek – mówi Katarzyna Lipka-Szostak, dyrektor ds. rozwoju i edukacji w Federacji Polskich Banków Żywności.

Zgłoszenia do bezpłatnego programu edukacyjnego „EkoMisja” przyjmowane są do końca września br. poprzez formularz na stronie https://niemarnuje.bankizywnosci.pl/ekomisja-trzecia-edycja/

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.
Kot w butach

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat