Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Ciąża » Dieta w ciąży

Omega-3 i omega-6 dla kobiet w ciąży

Artykuł

Ciąża to szczególny czas zarówno dla przyszłej mamy, jak i rosnącego w jej ciele malucha. Dieta kobiety ciężarnej w znacznym stopniu wpływa na jego rozwój.

Omega36ciaza
Autor: Materiały prasowe

Warto więc zadbać o obecność w pokarmie niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3 i omega-6, które wspomagają prawidłowy wzrost dziecka. Jednym z bogatszych źródeł NNKT jest olej lniany, LenVitol.

Źródłem kwasów omega-3 i omega-6 są między innymi ryby morskie i owoce morza:

  • kwas DHA (kwas dokozaheksaenowy)
  • kwas EPA (kwas eikozapentaenowy)

oraz oleje roślinne:

  • kwas ALA (kwas α-linolenowy)
  • kwas LA (kwas linolowy)
  • kwas GLA (kwas γ-linolenowy)

Spożywanie kwasu dokozaheksaenowego (DHA) przez matkę wspomaga prawidłowy rozwój oczu i mózgu u płodu i niemowląt karmionych piersią - korzystne działanie występuje w przypadku spożywania 200 mg DHA dziennie ponad zalecane dzienne spożycie kwasów tłuszczowych omega-3 dla dorosłych, tj. 250 mg DHA i EPA.

Jednak ze względu na zawartość rtęci w niektórych gatunkach ryb, wiele organizacji na świecie, takich jak Komisja Europejska czy amerykańska Agencja Ochrony Środowiska, u kobiet w ciąży oraz u dzieci do lat 7 zaleca zachowanie ostrożności w ich spożywaniu. Warto więc sięgnąć po oleje roślinne tłoczone na zimno, zwłaszcza po bogaty w omega-3 olej lniany, LenVitol.

ALA i LA są składnikiem budującym błony komórkowe w całym organizmie. Wysokolinolenowy olej lniany zawiera minimum 50 proc. ALA (omega-3) i około 14 proc. LA (omega-6). Warto zaznaczyć, że w organizmie człowieka ALA może zostać przekształcony na EPA i DHA. Wprowadzenie więc do codziennej diety oleju lnianego sprawi, że przyjmowane posiłki będą nie tylko smaczne, ale przede wszystkim zdrowe dla matki i dziecka.

Olej lniany LenVitol pozyskiwany jest tradycyjną metodą tłoczenia na zimno z wysoko linolenowej odmiany siemienia lnianego. Warto też wspomnieć, że olej lniany LenVitol zawiera 5 razy więcej omega-3 niż olej rzepakowy i aż 50 razy więcej omega-3 niż oliwa z oliwek!

Podstawą zapewnienia cennych wartości oleju lnianego jest niska temperatura i odpowiednie przechowywanie. Olej lniany LenVitol wymaga przetrzymywania w lodówce bez dostępu do światła i powietrza (w szczelnie zakręconej butelce) - wysoka temperatura niekorzystnie wpływa na przemiany kwasów tłuszczowych, gdyż wzmaga ich utlenianie. Ten wymóg potwierdza jego wysokie standardy i bioaktywne właściwości. Olej lniany LenVitol należy do grupy olejów roślinnych naturalnego pochodzenia, tłoczonych na zimno. Olej ten wytwarzany jest w drodze procesów mechanicznych, takich jak tłoczenie bez udziału zwiększonej temperatury. Jest to najstarsza, ekologiczna metoda pozyskiwania tłuszczów z roślin oleistych. Szczególna wartość oleju wynika z bogactwa kwasów tłuszczowych jedno- i wielonienasyconych zawartych w jego składzie. O wysokim standardzie oleju lnianego LenVitol świadczy także zaciemniona butelka, która nie pozwala na utlenianie cennych składników odżywczych, a nowa technologia tłoczenia oleju na zimno pozwala na otrzymywanie produktu, który zachowuje swoje cenne właściwości nawet przez 4  miesiące.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat