Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Małe dziecko » Edukacja

Nuda w domu? Matematyka ją rozwieje!

Artykuł

Jeśli brakuje Wam już pomysłów na aktywności z dziećmi w domu, a jednocześnie zależy Wam, by nie miały zaległości w nauce, sięgnijcie po bezpłatnego e-booka „Matematyka jest wszędzie”.

Matematyka jest wszedzie
Autor: Materiały prasowe

To kopalnia pomysłów na to jak wspólnie z dziećmi odkrywać matematykę w najbliższym otoczeniu – bez wychodzenia z domu. Publikację bezpłatnie udostępnia mFundacja.

Matematyka i zabawa? To możliwe

W książce nie znajdziecie wzorów ani formułek znanych z lekcji metamatematyki. Zamiast tego odkryjecie ją w namacalnej postaci, w formie zabaw i domowych eksperymentów. W publikacji zebrano ponad 700 inspiracji o tym, gdzie szukać i doświadczać matematyki na co dzień. Ponad połowa to pomysły, które możecie zrealizować nie wychodząc z domu.

Nowatorskie podejście do nauki

Książka „Matematyka jest wszędzie” autorstwa Mai Kramer jest inna od pozostałych wydawnictw dostępnych na rynku. Nie jest podręcznikiem, ani zbiorem zadań, nie odnosi się do podstawy programowej. Jest zbiorem inspiracji, przeglądem matematyki w codziennym zastosowaniu, w życiu rodziny, w kulturze i naturze. Czytelnicy nie znajdą tu teoretycznych rozważań. Samo życie.

Czas na nową przyjaźń … z matematyką

Książka pozwoli całym rodzinom aktywnie odkrywać przyjazną matematykę w codziennym życiu. Jest przeznaczona dla rodzin z dziećmi w wieku 5-12 lat. Pomyślana została jako pomoc, może nawet recepta na mądre zacieśnianie więzi poprzez jakościowe spędzanie wspólnego czasu z dzieckiem. Wydawnictwo dostarczy wielu pomysłów do zabawy. Przy okazji pomoże obalić mity dotyczące matematyki i da dzieciom solidny fundament do poznawania jej inaczej niż za pomocą szkolnych formułek.

Bezpłatny ebook od mFundacji

mFundacja wydała książkę w 2017 roku w formie drukowanej. Rozdała wtedy blisko 100 tys. jej egzemplarzy w akcjach dystrybucyjnych realizowanych wspólnie z mBankiem. Fundator mFundacji otrzymał za to nagrodę Złotego Bankiera 2018 w kategorii działań CSR.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat