Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Małe dziecko » Edukacja

Nowa darmowa eko gra koputerowa dla najmłodszych

Artykuł

Ekoeksperymentarium oferuje wyjątkową grę, która pozwoli dzieciakom w łatwy, przyjemny i dostosowany do ich wieku sposób rozpoznać, jak codzienne czynności domowe wpływają na obecny i przyszły stan środowiska.

Darmowa eko gra
Autor: Materiały prasowe

I w jaki sposób każdy, także dziecko, może zadbać o dobro planety.

Marka Kärcher pojawia się ponownie wśród partnerów projektów edukacyjnych EkoEksperymentarium. Dlaczego?

„Ostatnie lata pokazują wyraźnie, jak istotna dla przyszłości jest teraźniejsza dbałość o zachowanie malejących zasobów naturalnych naszej planety. I jak wiele zależy od nas samych, od naszych codziennych wyborów i nawyków na co dzień. W firmie Kärcher już od wielu lat działamy na rzecz ochrony środowiska. Prowadzimy biznes odpowiedzialnie. Dbamy o biodegradowalność i korzystanie z możliwości recyklingu w konstruowaniu naszej oferty handlowej. Minimalne zużycie zasobów naturalnych jest priorytetem w opracowaniu technologii i produktów Kärcher służących utrzymaniu czystości. Kärcher wspiera Sojuszu na rzecz Rozwoju i Klimatu przy ONZ. Możemy pochwalić się, że od tego roku fabryki Kärcher są neutralne dla klimatu. Stąd także i udział w projekcie, który edukuje najmłodszych w zakresie ekologii oraz podejmowania właściwych dla nas i planety, na której żyjemy, codziennych wyborów. Wszyscy wiemy, jak ważne jest wpajanie dobrych nawyków od najmłodszych lat. Jak to robić, by było skuteczne? Np. przez grę – atrakcyjną dla dzieci formę nauki przez zabawę. Tu jesteśmy zgodni w filozofią EkoEksperymentarium po raz kolejny” – skomentowała Jolanta Zachara, dyrektor marketingu Kärcher Sp. z o.o.

Gra wykorzystuje walory cyfrowej rzeczywistości – mamy tu interaktywny dom, gdzie w każdym z pomieszczeń znajdują się zagadki dotyczące ekologii i zdrowego stylu życia. Zamieszkuje go sympatyczna rodzina Łaskotków, która prowadzi młodych odkrywców domowymi ścieżkami do zdobywania cennej wiedzy.

„Grając dowiadujemy się, jak wiele pożytecznych rzeczy możemy zrobić, przenosząc zachowania z wirtualnego domu rodziny Łaskotków do własnego, prawdziwego domu” wyjaśnia Joanna Studzińska z zespołu Mamy Projekt, który jest twórcą i pomysłodawcą projektu.

Gra (dostępna bezpłatnie na www: https://ekoeksperymentarium.pl/graj) przeznaczona jest dla dzieciaków w wieku 5-11 lat. Twórcy bardzo starali się, by zawiłe kwestie wyjaśniać dzieciom prostym, zrozumiałym językiem i obrazem, aby mogły być one przyswojone przez młodych graczy.

Projekt EkoEksperymentarium został dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz dzięki wsparciu partnerów: Kärcher, Zespołu Elektrociepłowni Wrocławskich Kogeneracja S.A., spółki należącej do PGE Energia Ciepła z Grupy PGE, Banku Ochrony Środowiska, Fiskars, Interseroh Organizacja Odzyskiwania Opakowań S.A.- firm, które od lat działają na rzecz środowiska naturalnego i klimatu wdrażając nowoczesne rozwiązania w zakresie ekologii.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.
body na roczek

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat