Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Ciąża » Połóg

Jakie podkłady higieniczne na łóżko wybrać po porodzie?

Artykuł

W wyprawce szpitalnej każdej przyszłej mamy muszą znajdować się podkłady na łóżko. Warto mieć je również w domu, przez cały okres połogu. Podkłady te zapobiegają zabrudzeniu łóżka, które jest czymś zupełnie naturalnym w przypadku obfitego krwawienia poporodowego. Jakie podkłady higieniczne na łóżko powinny wybierać dla siebie przyszłe mamy?

Podklady higieniczne po porodzie
Autor: Materiały zewnętrzne

W jakim celu używa się podkładów na łóżko?

Przez wiele lat podkład higieniczny po porodzie na łóżko był lekceważony, jednak w ostatnim czasie do listy obowiązkowej wyprawki dla przyszłej mamy wprowadziły do nawet szpitale. W jakim celu stosuje się podkłady? Otóż ich głównym zadaniem jest ochrona łóżka przed zabrudzeniem krwią. Kobiety po porodzie intensywnie krwawią, zwłaszcza w ciągu pierwszych kilku dni. Jest to zupełnie naturalna reakcja organizmu, dlatego zaleca się, aby młoda mama zawsze miała na sobie podkład poporodowy, który wyglądem przypomina dużych rozmiarów podpaskę. Niemniej jednak sam podkład często okazuje się niewystarczający - w pozycji leżącej, a zwłaszcza podczas snu, łatwo jest bowiem ubrudzić krwią prześcieradło. Tego typu plam bardzo trudno się pozbyć, dlatego lepiej sięgnąć po podkłady poporodowe na łóżko, które wchłoną nadmiar cieczy. Podkłady higieniczne do porodu mogą być stosowane przez kobiety, które borykają się z problemem powolnego sączenia wód płodowych, co ma miejsce jeszcze przed porodem. W takim przypadku należy wybrać chłonne produkty, które zbiorą ciecz, nie dopuszczając do jej przedostania się na prześcieradło.

Jakie podkłady higieniczne na łóżko po porodzie?

Większość kobiet zadaje sobie pytanie, jakie podkłady higieniczne na łóżko po porodzie warto wybrać? Otóż bardzo istotnym czynnikiem jest tutaj stopień chłonności. Przyszłym mamom trudno przewidzieć, jak intensywne będzie krwawienie po porodzie, dlatego lepiej zaopatrzyć się w bardzo chłonne podkłady. Dzięki temu istnieje mniejsze ryzyko zabrudzenia krwią łóżka czy prześcieradła. W miarę ustępowania krwawienia, podkłady można wymienić na nieco mniej chłonne, oznaczone zwykle jako normalne. Szpitale wymagają, aby przyszła mama zabrała ze sobą 5-8 sztuk podkładów, gdyż to jakiś czas trzeba je będzie wymienić. Warto zwrócić uwagę na rozmiar poszczególnych produktów. Na rynku dostępne są podkłady:

  • 60x90,
  • 40x60,
  • 60x60,
  • 90x170,
  • 90x60.

Rozmiar należy dobrać zależnie od wymiarów łóżka oraz indywidualnych potrzeb. Kobiety, które śpią w jednostajnej pozycji, mogą umieścić podkład wyłącznie pod pośladkami. Pozostałe natomiast powinny wyłożyć podkładami większą powierzchnię łóżka.

Gdzie kupić dobrej jakości podkłady na łóżko?

Podkłady na łóżko przydają się nie tylko w czasie snu, lecz również w momencie odpoczynku czy siedzenia na kanapie. Warto zaopatrzyć się w wysokiej jakości produkty, które spełnią oczekiwania młodych mam. Dostępne są one w sklepie internetowym https://chlonne24.pl/podklady-chlonne. Należy jednak pamiętać o tym, aby dobrać produkt o odpowiedniej chłonności. Jeśli po porodzie kobieta boryka się także z dodatkowymi problemami, jak na przykład nietrzymanie moczu, warto zapoznać się z pełną ofertą sklepu https://chlonne24.pl/. Podkłady poporodowe na łóżko zwykle kupuje się na kilka tygodni przed porodem, w momencie kompletowania wyprawki dla mamy i maluszka. Nie należy zostawiać tego na ostatnią chwilę, gdyż nigdy nie wiadomo, kiedy właściwie rozpocznie się akcja porodowa. Jednocześnie trzeba pamiętać, aby wyposażyć się w odpowiednią ilość podkładów o właściwej chłonności, i to zarówno do szpitala, jak i do domu.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.
Życzenie

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat