Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Ciąża » Połóg

Jak zmniejszyć dyskomfort miejsc intymnych po porodzie

Artykuł

Zarówno dla świeżo upieczonych mam, jak i doświadczonych rodziców okres po porodzie to prawdziwy emocjonalny rollercoaster.

Gorace krzesla
Autor: Materiały prasowe

Pojawieniu się na świecie maluszka towarzyszą nie tylko silne emocje, ale także fizyczny dyskomfort miejsc intymnych, często utrudniający codzienne obowiązki. Co zrobić, aby przyspieszyć gojenie się ran i ułatwić sobie trudny okres połogu?

Podczas porodu dochodzi nie tylko do zachwiania naturalnej flory bakteryjnej dróg rodnych, ale również otarć i ran nabłonka pochwy, a także nacięć krocza. Wszystko to powoduje duży dyskomfort podczas połogu – miejsca intymne są opuchnięte i bardzo obolałe, co utrudnia poruszanie się, a nawet siadanie. Ponadto karmienie piersią przyczynia się do zmniejszenia poziomu estrogenów, co wpływa na zmniejszone wydzielanie śluzu i utratę wilgotności w miejscach intymnych. Te zmiany hormonalne powodują również podwyższenie pH pochwy, co pogarsza ochronę przed drobnoustrojami i zwiększa ryzyko stanów zapalnych.

W tym trudnym okresie warto zadbać o równowagę flory bakteryjnej pochwy, czyli o przywrócenie kwaśnego odczynu pH, za który odpowiadają bakterie Lactobacillus, tworzące środowisko nieprzyjazne dla szkodliwych drobnoustrojów i chroniące przed infekcjami. Sięgnijmy po preparat z kwasem mlekowym, który zadba o równowagę mikroflory pochwy, wybierając jednak taki, który posiada dodatkowe składniki, np. kwas hialuronowy, który wspiera szybszą regenerację wrażliwych powierzchni tkankowych i nawilża, czyli przyspiesza gojenie się ran.

Warto zwrócić uwagę na globulki dopochwowe Gynauxil, zawierające kwas hialuronowy oraz kwas mlekowy, który ma działanie ściągające i łagodnie przyżegające, a także przeciwbakteryjne, przeciwgrzybicze i przeciwpierwotniakowe, wspiera przywrócenie właściwej równowagi flory bakteryjnej i odpowiedniej wartości pH. Wystarczy tuż przed snem włożyć globulkę do pochwy i pozwolić jej działać. Preparat łączy się z wydzieliną pochwy, tworząc żelową powłokę, która chroni, działa nawilżająco i hamuje wnikanie oraz dalsze namnażanie szkodliwych drobnoustrojów. Dodatkowo wspiera regenerację uszkodzonego nabłonka i przeciwdziała tak częste w połogu i podczas karmienia uczucie suchości pochwy.

Ponadto globulki Gynauxil jako jedyne na rynku posiadają w składzie specjalne podłoże, stwarzające optymalne warunki do selektywnego namnażania się bakterii Lactobacillus. Kluczowym słowem jest tutaj „selektywne”, ponieważ skład został skomponowany w taki sposób, aby stanowić pożywkę wyłącznie dla bakterii Lactobacillus. Dzięki temu unikatowemu składowi, bazującemu na połączeniu kwasu mlekowego, kwasu hialuronowego oraz selektywnego podłoża preparat Gynauxil uzyskał pozytywną opinię Naczelnej Izby Pielęgniarek i Położnych.

Co jeszcze może nam pomóc?

Podczas połogu podstawą jest utrzymanie odpowiedniej higieny okolic intymnych. Dlatego ważne jest, abyś podmywała się kilka razy dziennie (najlepiej po każdej wizycie w toalecie, od przodu do tyłu) wodą ze sprawdzonym preparatem zwierającym kwas mlekowy. Zamiast kąpieli wybieraj prysznic, aby nie dać drobnoustrojom okazji do wniknięcia w drogi rodne. Używaj luźnej bawełnianej bielizny, a w domu często wietrz rany, wspomagając proces gojenia. Koniecznie śpij bez bielizny – to przyspieszy proces. Zabezpiecz przy tym łóżko podkładem poporodowym lub ręcznikiem. Jeśli czujesz ból, możesz masować okolice krocza kostką lodu.
Globulki dopochwowe Gynauxil – wyrób medyczny dla kobiet w każdym wieku ze składnikami umożliwiającymi selektywne namnażanie się bakterii Lactobacillus, które produkują kwas mlekowy oraz zakwaszają środowisko pochwy. Stosowanie globulek Gynauxil pozwala przywrócić lub utrzymać pH pochwy na prawidłowym poziomie, co przyczynia się do zmniejszenia rozwoju bakterii oraz ryzyka powstawania grzybic. Pomagają łagodzić objawy suchości pochwy, wzmacniają jej naturalną florę bakteryjną oraz wspomagają gojenie się ran. Polecane po porodzie, w trakcie karmienia piersią oraz w okresie zaburzonej gospodarki hormonalnej.

Cena ok. 19 zł

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.
body na roczek

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat