Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Małe dziecko » Edukacja

Jak wspomóc rozwój mowy u dziecka?

Artykuł

Rozwój mowy u małych dzieci jest bardzo ważny. To on pozwala na świadome i dokładne poznawanie świata, jak również budowanie kontaktów społecznych.

Rozwoj mowy dziecka
Autor: Materiały zewnętrzne

Prawidłowo uformowana mowa pozostaje z dzieckiem przez resztę życia, dlatego tak ważne jest, aby wszystkie problemy z aparatem mowy rozwiązywać od jak najwcześniejszego wieku. Diagnoza logopedyczna opiera się na wielu czynnikach, czyli aspektach fizycznych, psychicznych oraz nieprawidłowym działaniu zmysłu słuchu. Opóźniony rozwój mowy może być dla dziecka frustrujący i pogłębiać złe zachowania. W każdym przedszkolu i szkole znajduje się logopeda, który ocenia mowę dziecka i podejmuje ewentualną terapię.

Rozwój u małych dzieci

Pierwsze słowa, które wypowiada dziecko to tak zwane gaworzenie, które przygotowuje do świadomego mówienia już u rocznych maluchów. Jak wspierać rozwój mowy małego dziecka? Zorientowani w tematyce rodzice starają się czytać dzieciom, śpiewać z nimi piosenki, czy powtarzać krótkie rymowane wierszyki. Ćwiczą tym sposobem nie tylko mowę, ale również pamięć dziecka. Logopedzi pracujący w placówkach stosują bardziej rozbudowane metody, które przyspieszają i poprawiają mowę.

Nauka przez zabawę

Jak pomóc dziecku w nauce mowy? Przede wszystkim skupmy się na nim samym. Poprawiajmy błędnie wypowiadane przez nie słowa, ćwiczmy aparat mowy poprzez ćwiczenia, takie jak dmuchanie, robienie rybki z ust lub zabawa językiem. Dzięki tym czynnościom wzmacniamy mięśnie twarzy, które odpowiadają za rozwój mowy. Wspólna zabawa będzie zachęcającym bodźcem do ćwiczenia z dorosłymi, jak i samemu, a jednocześnie wytworzy w dziecku prawidłowe nawyki związane z mową.

Pomoce dla rodziców i logopedów

Sklep www.mojebambino.pl wie, jak stymulować mowę dziecka, dlatego w swojej ofercie prezentuje wiele poradników i specjalny asortyment do osiągnięcia najlepszych efektów pracy z dziećmi. Szkoły i przedszkola z powodzeniem angażują dzieci w Logorytmikę, sprawiając, że rozwój mowy staje się zabawną i pełną atrakcji przygodą, co jest bardzo ważne u małych dzieci. Pakiety w wersji podstawowej i rozszerzonej znajdujące się w sklepie umożliwiają pracę z dziećmi w różnym wieku, w tym maluchów z zaburzeniami słuchu lub nawet z zespołem Aspergera, czy spektrum autyzmu. W ramach pakietu multimedialnego producent przekazuje tablet z kartą MicroSD, na której znajduje się szereg plansz i zabaw wspierających logopedię. Prezentowane przez Moje Bambino programy są wyjątkowymi pakietami stworzonymi przez najlepszych specjalistów. W ofercie znajdują się również pakiety ułatwiające rodzicom wykonywanie ćwiczeń w domu.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat