Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Małe dziecko » Żywienie

Jak przekonać dziecko do picia wody?

Artykuł

Startuje rejestracja do XII edycji jednego z największych programów edukacyjnych dla przedszkoli „Mamo, tato, wolę wodę”.

Przekonaj dziecko picie wody
Autor: Materiały prasowe

Jego celem jest kształtowanie świadomości na temat roli nawodnienia w codziennej diecie i wzmacnianie wrażliwości w kwestiach związanych z ochroną przyrody.

Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności (EFSA) rekomenduje, by woda stanowiła przynajmniej połowę wszystkich płynów przyjmowanych przez dziecko w ciągu dnia. Tymczasem jak wynika z badań Kantar (Usage & Attitude, 2019) w rzeczywistości udział wody we wszystkim co piją maluchy wynosi najwyżej 33-36 proc. Te same badania wskazują, że co trzeci rodzic dziecka w wieku przedszkolnym chciałby, aby jego pociecha piła więcej wody, ale jednocześnie uważa, że jest już za późno na edukację. Zwłaszcza, że najmłodsi chętnie sięgają po to, co słodkie lub owocowe. Dlatego od ponad dekady Żywiec Zdrój pomaga rodzicom oraz nauczycielom budować zdrowe nawyki u dzieci.

Tak istotną wiedzę warto przekazywać dzieciom jak najwcześniej, dlatego Żywiec Zdrój – organizator programu – przygotował specjalne materiały angażujące maluchy, wychowawców oraz rodziców do wspólnej nauki poprzez zabawę. Na stronie akcji opiekunowie znajdą scenariusze zabaw edukacyjnych, plakaty, kolorowanki i maski – wszystko by sprawić swoim pociechom mnóstwo pożytecznej frajdy.

Misją marki Żywiec Zdrój jest zachęcanie do picia zdrowiej i dbania o naturę – mówi Maria Uszyńska, kierownik marki w Żywiec Zdrój. – Poprzednie edycje programu „Mamo, tato, wolę wodę” pokazały jak duże jest zapotrzebowanie na merytoryczne materiały edukacyjne dotyczące postaw prozdrowotnych i proekologicznych u najmłodszych. W ostatnią edycję zaangażowało się ponad 3000 placówek z całego kraju. Wierzymy, że tegoroczna odsłona także wzbudzi zainteresowanie zarówno wśród przedszkoli, jak i rodziców – dodaje.

To już druga dekada, w której Żywiec Zdrój organizuje program „Mamo, tato, wolę wodę”, wspierając nauczycieli przedszkolnych w działaniach na rzecz wyrabiania i wzmacniania prawidłowych zwyczajów żywieniowych u podopiecznych, a także wiedzy o środowisku. Przewodnikiem po świecie zdrowego nawodnienia, ekologii i naukowych eksperymentów jest ponownie Zdrojek i jego przyjaciele. Kompleksowe konspekty zajęć zostały przygotowane w ciekawej i przystępnej formie – czyli tak, jak dzieci lubią najbardziej. Od 23 sierpnia swój udział w programie przedszkola mogą zgłosić poprzez formularz rejestracyjny znajdujący się na stronie internetowej www.wolewode.pl. Zarejestrowani nauczyciele uzyskają dostęp do wszystkich materiałów, certyfikat potwierdzający ich aktywne uczestnictwo, a także będą mieć szansę udziału w konkursie, w którym do wygrania będą zabawki edukacyjne. Program to także wsparcie dla rodziców. Na stronie www.wolewode.pl, w dedykowanej im zakładce mogą pobrać wybrane scenariusze z propozycjami kreatywnych zabaw, maski przyjaciół Zdrojka, kolorowanki i plakaty edukacyjne oraz przeczytać merytoryczne artykuły o metodach codziennego wpływania na pierwsze, samodzielne decyzje żywieniowe swoich pociech.

Wszystkie treści są opracowywane we współpracy z partnerami programu, czyli ekspertami z Instytutu Matki i Dziecka, którzy wspierają inicjatywę od początku jej istnienia. Do tej pory na sfinansowanie programu Żywiec Zdrój przeznaczył prawie 6 mln złotych.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 5/5. Oceniono 1 raz.
body na roczek

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat