Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Małe dziecko » Edukacja

Fajniaki wspierają potrzebujące dzieciaki

Artykuł

Do tej pory Gang Fajniaków uczył dzieci, jak troszczyć się o planetę, a teraz pomoże dzieciom, tym potrzebującym.

Zimowa przygoda
Autor: Materiały prasowe

Stanie się to za sprawą najnowszej książki o przygodach Gangu, którą od 19 grudnia będzie można kupić w sklepach Biedronki. Cały przychód z jej sprzedaży zostanie przekazany programowi Pajacyk, który kupuje posiłki dla swoich małych podopiecznych. Stało się tak dzięki pierwszej takiej współpracy sieci Biedronka i Polskiej Akcji Humanitarnej.

Gang Fajniaków, czyli akcja lojalnościowo-edukacyjna Biedronki okazała się strzałem w dziesiątkę. W ręce małych (a być może nie tylko małych) fanów trafiło już ponad 8 mln maskotek i ponad 1,2 mln książek o ich przygodach. Czym jednak jest sukces, jeśli nie można się nim podzielić... Dlatego całkowity dochód ze sprzedaży zupełnie nowej książki o Gangu: „Zimowa przygoda” w cenie 9,99 zł trafi do podopiecznych programu Pajacyk, który dba o wyżywienie tych dzieci w Polsce, które nie mają szans na codzienny ciepły posiłek.

Fajniaki od początku miały prostą misję: pomagać innym. Dotyczyła ona i ekologii, i polskiej gospodarki, a teraz, przed zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia, Gang pomaga dzieciom z potrzebujących rodzin. Choć tak naprawdę darczyńcami będą wszyscy klienci, którzy kupią książkę „Zimowa przygoda”.

Dorota Wrotek-Gut, dyrektor ds. komunikacji marketingowej sieci Biedronka.

O tym, jakie jest zapotrzebowanie na pomoc w żywieniu najmłodszych, świadczą liczby. Szacuje się, że w kraju takiego wsparcia potrzebuje ok. 300 tysięcy dzieci*. Stworzony przez Polską Akcję Humanitarną program Pajacyk od początku trwania, czyli 1998 roku, zapewnił posiłki 72 tysiącom z nich, wydając na ten cel ok. 27 mln zł.

Współpraca z siecią Biedronka jest dla nas niezwykle ważna, a wsparcie programu Pajacyk w tym szczególnie trudnym czasie daje nam solidne podstawy do działania i dalszego rozwoju. Dla wielu dzieci obiad fundowany przez Pajacyka jest jedynym pełnowartościowym posiłkiem w ciągu dnia. Jesteśmy bardzo wdzięczni za wsparcie, szczególne że książka „Zimowa przygoda”, której całkowity przychód ze sprzedaży zasili nasz program, jest nie tylko ciekawa, ale też spójna z naszymi wartościami - rozwija empatię, wrażliwość i odpowiedzialność za środowisko i świat, w którym żyjemy.

Grzegorz Gruca, wiceprezes Zarządu Polskiej Akcji Humanitarnej, która od 22 lat prowadzi program dożywiania dzieci w polskich szkołach.

Książka, która pomaga

„Zimowa przygoda” to książka wyjątkowa w fajniakowej kolekcji i w ogóle w historii Biedronki. Wyróżnia się nie tylko za sprawą szczytnego celu, ale i sposobu wydania. To jedyna publikacja o Fajniakach w tak dużym formacie, co pozwala zachwycić się ilustracjami Małgorzaty Detner. Autor tekstu „Zimowej przygody”, Marcin Przewoźnik, zadbał zaś o to, by treść książki odpowiadała świątecznej atmosferze: jest to bowiem opowieść o tym, jak nieść pomoc innym. Pozwolimy sobie też zdradzić pewien szczegół z fabuły: do pomagania włączy się nawet Smog Stefek.

* Dane na podstawie monitoringu Poverty Watch 2020

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.
body na roczek

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat