Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Małe dziecko » Edukacja

Edukacja on-line dla uczniów, dla rodziców

Artykuł

Zamknięte szkoły i przedszkola oraz pozostający w domu uczniowie to rzeczywistość, z którą musimy się mierzyć jeszcze przez jakiś czas.

Edukacja online rodzice uczniowie
Autor: Materiały prasowe

Sytuację próbują ratować, działające w trybie awaryjnym placówki, organizatorzy kursów czy telewizja publiczna. Z lepszym lub gorszym skutkiem organizują e-learning i zdalne lekcje, które mają pomóc w realizacji programu nauczania. Domowa edukacja to wyzwanie nie tylko dla systemu oświaty, ale i dla rodziców, którzy musieli przejąć część obowiązków pedagogów. Z pomocą przychodzą im zasoby Internetu, w których znajdują się nie tylko gotowe scenariusze lekcyjne dla dzieci w wieku szkolnym, ale i podpowiedzi na to, jak mądrze zorganizować czas najmłodszym.

Wiele mówi się o tym, jak w czasach epidemii i przymusowej izolacji powinna być zorganizowana edukacja, jak przeprowadzać zdalne lekcje i egzaminy, jakie zadania spoczywają na nauczycielach oraz uczniach. W obecnej sytuacji niezwykle ważna staje się rola rodziców, którzy w wielu przypadkach także pozostają w domach, wykonując pracę zdalną. Obowiązki zawodowe często muszą łączyć z rolą nauczyciela oraz animatora dla swoich dzieci. Podpowiedzi na to, jak zorganizować im czas dostarczają portale edukacyjne typu librus.pl czy dzwonek.pl, twórcy gier i quizów, a nawet facebookowe fanpage.

– Po ośmiu godzinach pracy, a następnie pomocy dzieciom w odrabianiu lekcji, rodzice często nie mają już sił, ani pomysłów na to, jak wypełnić pozostały czas swoim pociechom. Zazwyczaj kończy się to na oglądaniu telewizji lub graniu w gry komputerowe. Są jednak ciekawsze i bardziej wartościowe sposoby na wspólne spędzanie popołudnia. Nie trzeba wciąż siedzieć przed ekranem, ale inspiracji warto poszukać w Internecie. Jako firma z branży edukacyjno-technologicznej i my postanowiliśmy dołożyć swoją cegiełkę. Na naszym facebookowym profilu zaczęliśmy publikować propozycje zajęć, gier i quizów edukacyjnych, które nie wymagają dużego zaangażowania, za to podpowiadają, jak wspólnie spędzić czas w kreatywny sposób. Naszych postów można szukać pod hashtagiem #TronicUczyiBawi. Ich rozpoznanie ułatwi postać firmowej maskotki – mówi Wojciech Muliński, współtwórca Magicznego Dywanu i Członek Zarządu firmy Funtronic, prywatnie ojciec sześciorga dzieci.

Wśród propozycji zajęć na czas spędzany w domu można znaleźć quizy wiedzy, tematyczne kalambury, naukę angielskich słówek, ale też mini-lekcje gotowania czy domowy teatrzyk. Najważniejsze jest, by nie tylko rozwijać wiedzę i umiejętności, ale też dobrze się bawić. Czas spędzany wspólnie z dziećmi pozwala umacniać rodzinne więzi. Warto wykorzystać go również pod kątem wychowawczym, np. ucząc dziecko jak właściwie korzystać z technologii czy środków komunikacji, z którymi obecnie ma jeszcze większy kontakt niż zazwyczaj.

Jednym z zaleceń dla pedagogów, przygotowanym przez Kuratorium Oświaty jest korzystanie przez nich w pracy zdalnej z materiałów dydaktycznych, które nie tylko utrwalają wiedzę i przygotowują do egzaminów, ale także rozwijają zainteresowania i pasje. Publikowane w Internecie i social mediach gry edukacyjne i quizy wpisują się w te wytyczne, a jednocześnie są dobrym sposobem na wartościowe wypełnienie czasu najmłodszym. W obecnej sytuacji warto wykorzystać każdy pomysł, który pozwoli uczniom iść normalnym tokiem nauczania, a rodziców wesprze w nowej dla nich roli nauczyciela.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat