Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Małe dziecko » Edukacja

Domowa Szkoła z Biedronką

Artykuł

Pandemia zmieniła nasze życie w wielu obszarach. Jednym z problemów, z jakim mierzą się rodzice dzieci w wieku szkolnym, jest dostęp do sprzętu komputerowego niezbędnego do nauki zdalnej.

Domowa szkola biedronka
Autor: Materiały prasowe

Program „Domowa Szkoła z Biedronką”, w ramach którego do 2000 pracowników sieci trafiły właśnie nowe komputery, to odpowiedź na ten problem. Teraz najbardziej potrzebujące wsparcia dzieci pracowników Biedronki będą mogły bez przeszkód uczestniczyć w zajęciach szkolnych.

Program wsparcia „Domowa Szkoła z Biedronką” jest skierowany do pracowników sieci, będących rodzicami dzieci w wieku 7-19 lat. Pierwsza edycja tej akcji rozpoczęła się w grudniu 2020 r. i objęła 2000 zatrudnionych w Biedronce, którzy wykazali najniższe dochody. Pracownicy otrzymali sprzęt komputerowy (laptop lub urządzenie All-In-One) przeznaczony do nauki w trybie zdalnym lub hybrydowym w związku z pandemią koronawirusa. Beneficjenci ponoszą koszty zakupu komputerów w symbolicznej części – nawet od 100 zł, w zależności od wielkości dochodów. Większość projektu została objęta dofinansowaniem z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych.

Cieszymy się, że dzięki nowym komputerom dzieci pracowników Biedronki będą efektywnie uczestniczyć w zajęciach szkolnych prowadzonych online. Uczniowie mogą korzystać z udogodnień informatycznych, aby poszerzać swoją wiedzę oraz rozwijać umiejętności. Przekazanie komputerów pomaga w dużym stopniu niwelować problem dostępności sprzętu w rodzinach wielodzietnych, w których jest więcej niż jedno dziecko w wieku szkolnym.

Agnieszka Sokołowska, dyrektor ds. komunikacji wewnętrznej i odpowiedzialności społecznej w sieci Biedronka

Do pierwszej edycji projektu zgłosiło się 4909 pracowników. Spośród osób spełniających kryteria finansowe, sprzęt komputerowy trafił do 2000 potrzebujących. Dzieci i młodzież już mogą korzystać z laptopów Dell Latitude 3510 CTO o przekątnej ekranu 15.6”, z procesorem Intel Core i3-10110U w zestawie z myszką bezprzewodową Dell i torbą lub komputerów NTT AIO B365 o przekątnej ekranu 23,8'', z procesorem Intel Core i3-9300T w zestawie z przewodową myszką i bezprzewodową klawiaturą. Na obu rodzajach urządzeń jest zainstalowany system operacyjny Windows 10 Home.

Akcja „Domowa Szkoła z Biedronką” to kolejny program wsparcia Biedronki skierowany dla pracowników. Od wielu lat sieć pomaga pracownikom finansowo, rzeczowo, a także organizując kolonie, obozy językowe, turnusy rehabilitacyjne czy turnieje sportowe. W trudnym 2020 r. przygotowaliśmy m.in. ponad 143 tys. paczek świątecznych, wysłaliśmy ok. 4100 wyprawek dla noworodków i prawie 3000 wyprawek szkolnych. Biedronka chce być blisko swoich pracowników, wspierać ich i towarzyszyć im w różnych życiowych momentach.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.
body na roczek

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat