Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Ciąża » Połóg

Chcesz schudnąć po ciąży, ale brakuje Ci czasu?

Artykuł

Tak jakby sama opieka nad niemowlęciem nie była wystarczająco absorbująca, to jeszcze sen młodym mamom spędza z powiek powrót do figury sprzed ciąży.

Schudnac po ciazy
Autor: Materiały prasowe

Wierzymy, że szczęśliwa mama to szczęśliwe dziecko, dlatego zdradzimy ci sposób na szybką realizację marzeń i… talię osy.

„Jak szybko schudnąć po ciąży?” – ze świecą szukać młodej mamy, która nigdy nie wpisała takiego zdania do wyszukiwarki. Nawet jeśli początkowo jest zdeterminowana, entuzjazm szybko opada, ponieważ większość artykułów opiera się na tych samych zasadach. Czytając po raz setny, że trzeba więcej się ruszać, zdrowo odżywiać i wysypiać (co oczywiście jest zgodne z prawdą!), może skutecznie zniechęcić. Jeśli należysz do osób, które mają słomiany zapał, wprowadzenie tych zasad do codziennej rutyny może być trudne. Inna sprawa, że trzeba być nieźle oderwanym od rzeczywistości, by takie złote rady dawać kobiecie, której życie niedawno wywróciło się o 180 stopni, a każdy dzień jest jak walka o przetrwanie. Ona potrzebuje EFEKTÓW. Jak najszybciej, bo tylko wtedy nie straci motywacji.

Dlaczego odchudzanie po ciąży jest takie trudne?

Z wielu względów. Niektóre są bardzo oczywiste, jak na przykład brak czasu czy fizyczne zmęczenie z powodu niewyspania. Trudno wygospodarować czas na trening, a jeszcze mądre głowy radzą, by spać w ciągu dnia, gdy maluch ma drzemkę. Znalezienie czasu, by wybrać się kilka razy w tygodniu na zajęcia fitness, wymaga szczegółowej logistyki.

Jednak przyczyn jest zdecydowanie więcej. Jeśli w czasie ciąży i przed nią kobieta niewiele się ruszała, brak kondycji może być znaczną przeszkodą. Zadyszka, przerywanie treningów, zakwasy, bóle mięśni, a nawet kontuzje, mogą odebrać całą motywację do odchudzania i regularnych treningów. Bywa też, że kobiety niewłaściwie się odżywiają i dochodzi do nadwyżki kalorii. Mogą żyć w błędnym przeświadczeniu, czy tylko kaloryczne posiłki pozwolą im wytworzyć mleko dla maluszka.

Odchudzanie utrudnia też zła kondycja psychiczna po urodzeniu dziecka, co wciąż jest niestety tematem tabu. Niezadowolenie ze swojego wyglądu, przemęczenie, napotykanie rodzicielskich trudności, mogą odebrać całą energię, nie mówiąc już o sytuacji, w której dochodzi do depresji poporodowej. Dlatego tak ważne jest, by umieć rozmawiać o swoich emocjach i potrzebach, sygnalizować problemy, szukać pomocy i wsparcia.

Aktywność fizyczna jest lekarstwem na niektóre z tych problemów – pomaga modelować sylwetkę, gubić zbędne kilogramy i budować mięśnie, ale to nie wszystko. Powoduje wyrzut endorfin, dzięki czemu poprawia się ogólne samopoczucie.

Powiesz „wszystko super, ale co z tymi EFEKTAMI?”.

Trening EMS – sposób na szybki powrót do formy sprzed ciąży

EMS (Electrical Muscle Stimulation) to innowacyjny sposób wykorzystania naturalnych właściwości mięśni w czasie treningu z pomocą najnowszych technologii. Pozwala spalić setki kalorii w ciągu zaledwie 20 minut, zastępując kilkugodzinny trening na siłowni. To forma treningu, która łączy tradycyjne ćwiczenia fizyczne z zastosowaniem prądu elektrycznego. Prąd ten jest doprowadzany do ciała za pomocą elektrod zamontowanych w dokładnie zaprojektowanym kombinezonie, podłączonym do najnowocześniejszej maszyny XBody.

Oprogramowanie XBody posiada szereg programów treningowych, które dostosowują się do potrzeb użytkownika. Trener personalny XBody EMS może tak poprowadzić trening, by skupić się wyłącznie na obszarach, na których najbardziej ci zależy.

Dzięki temu sprzętowi w tym samym czasie może być pobudzanych do 300 różnych mięśni, a niektóre z nich osadzone są tak głęboko, że nawet trudno byłoby je wzmocnić zwykłymi ćwiczeniami. Mięśnie kurczą się sporadycznie w kontrolowany sposób dzięki impulsom wysyłanym przez sprzęt, jakby był to naturalny sygnał prosto z mózgu.

Efekty, które cię zaskoczą

Czego możesz się spodziewać, po kilku lub kilkunastu, indywidualnie dobranych treningach? Z pewnością lepszej kondycji i zmniejszenia obwodów. Co więcej poprawi się wygląd skóry w tych problematycznych miejscach jak nogi czy pośladki – EMS sprzyja walce z cellulitem. Ponadto elektrostymulacja mięśni brzucha pozwala nie tylko spalić tkankę tłuszczową w jego obrębie, ale także wzmocnić mięśnie. Bo co z tego, że tłuszcz zniknie, skoro brzuch i tak będzie wiotki? Dużym zaskoczeniem po sesji treningów może być dla ciebie poprawa całej sylwetki i postawy ciała. Bóle pleców znikną, a wykonywanie codziennych czynności, będzie zdecydowanie łatwiejsze. Warto wspomnieć o jeszcze jednej zalecie elektrostymulacji. Dzięki temu treningowi można wzmocnić mięśnie dna miednicy, które po ciąży i porodzie są zdecydowanie osłabione, co może skutkować nietrzymaniem moczu.

I to są właśnie EFEKTY, które dodają skrzydeł!

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.
body na roczek

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat