Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Małe dziecko » Edukacja

Cechy dobrej przedszkolanki

Artykuł

Dziecko spędza w przedszkolu wiele godzin, pozostając pod opieką nauczycielek wychowania przedszkolnego. Rodzice zazwyczaj nie zastanawiają się nad kompetencjami i predyspozycjami przedszkolanki. To błąd, ponieważ nauczycielka ma duży wpływ na rozwój emocjonalny i społeczny dziecka. Jakimi cechami powinna odznaczać się dobra przedszkolanka?

Cechy-dobrej-przedszkolanki
Autor: Materiały zewnętrzne

Czym powinna odznaczać się przedszkolanka?

Nauczyciel wychowania przedszkolnego musi odznaczać się kilkoma cechami, determinującymi jego powołanie do zawodu. Należy do nich zrównoważenie psychiczne, umiejętność słuchania, łatwość nawiązywania kontaktów z dziećmi, zdolność do refleksji, empatia, takt i wyczucie. Najważniejszy jest jednak poprawny kontakt z dzieckiem.

Czy poczucie humoru jest ważne?

Przedszkolanka musi mieć poczucie humoru i pozytywne nastawienie do życia. Tacy ludzie są zazwyczaj bardziej kreatywni, twórczy i ciekawi świata – zupełnie jak dzieci. Warto jednak pamiętać, że poczucie humoru ma swoje granice (ośmieszanie dziecka w różnych sytuacjach to ewidentne ich przekroczenie). Nauczyciel, który pracuje w przedszkolu, powinien mieć także dużo cierpliwości i spokoju, ponieważ zadaje się z energicznymi i ciekawskimi istotami, które mogą zdenerwować nawet najłagodniejszego człowieka.

Dbanie o prawidłowy rozwój dzieci

Przedszkolanka musi być sprawiedliwa, odpowiedzialna i moralna. Jest osobą, która ma wielki wpływ na dziecko, dlatego musi zachowywać się nienagannie (w razie pomyłek i błędów – koniecznie przepraszać). Nauczyciel wychowanie przedszkolnego dba o prawidłowy rozwój dzieci. Jego działania edukacyjne są najczęściej podyktowane tokiem nauczanie. Przedszkolanka uczy dzieci wierszyków, piosenek, wykonuje różne prace plastyczne i ruchowe. Bierze odpowiedzialność za rozwój i bezpieczeństwo dzieci. Musi to być osoba, która lubi dzieci i ma do nich dobre podejście.

Postępowanie nauczycielki jest też uzależnione od tego, z jakimi dziećmi ma do czynienia. Może pracować w żłobku, gdzie styka się raczej z niemowlakami, lub przedszkolu, do którego uczęszczają starsze i mądrzejsze maluchy. Prywatne przedszkole i żłobek Elfik w Sosnowcu charakteryzuje się obecnością samych doświadczonych i kreatywnych nauczycielek. Placówka stwarza warunki wszechstronnego rozwoju i najlepszej opieki. Panuje tu miła, rodzinna atmosfera. Przedszkole oferuje dzieciom wiele zajęć dodatkowych, które wykraczają poza obowiązkowy program edukacyjny, np. logorytmikę, zajęcia z języków obcych (niemiecki, francuski, angielski), gimnastykę korekcyjną, naukę jazdy na łyżwach, tańca, pływania.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.
body na roczek

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat