Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Małe dziecko » Moda

By ubranka były bezpieczne

Artykuł

W kwiatki, w samochodziki, w kropki, w paski, różowe, niebieskie, białe, długie, krótkie, body, śpioszki… – można tak wyliczać jeszcze bardzo długo. Mowa oczywiście o ubrankach dla maluchów.

Ubranka bezpieczne
Autor: Materiały prasowe

Ich wybór jest bardzo szeroki, a każdy rodzic dobrze wie, że akurat odzieży dla najmłodszych nigdy dość. Ważne jednak, żeby wybierać nie tylko to, co ładne i funkcjonalne, ale także bezpieczne – dla zdrowia naszego malucha, a przy okazji także i dla środowiska. Czym się kierować przy wyborze ubranek? Już podpowiadamy!
Dzieci są największym skarbem rodziców, więc chcemy dla nich tego, co najlepsze. Jednak zanim zaczniemy zastanawiać się nad idealną uczelnią dla naszego potomstwa, zacznijmy od podstaw. Stare porzekadło mówi, że „jesteśmy tym, co jemy”, więc chyba nikogo nie trzeba przekonywać o tym, jak ważne jest to, co je nasze dziecko. Ale czy zastanawiamy się nad tym, jaki wpływ na jego zdrowie ma ubranie, które nosi?

Nie panikuj!

Jak zawsze warto zachować zdrowy rozsądek – nie chodzi przecież o to, by wszędzie widzieć zagrożenie dla malucha, raczej o to, by podejmować jeszcze lepsze decyzje. Tylko jak odnaleźć w gąszczu propozycji te ubrania, które na pewno nie zaszkodzą zdrowiu dziecka? Tu na pomoc przychodzą nam certyfikaty przyznawane przez niezależne instytucje, takie jak Międzynarodowe Stowarzyszenie Badań i Testowania w Dziedzinie Ekologii Tekstyliów i Skóry lub Polski Instytut Włókiennictwa, który poddają ocenie dany produkt.

– Najbardziej uznany w świecie tekstyliów jest certyfikat Oeko-Tex. Określa on jakość produktów, ale jest przede wszystkim gwarancją, że są one wolne od substancji szkodliwych, a tym samym – bezpieczne dla zdrowia. Kolejnym wyznacznikiem jest także wykorzystanie bawełny organicznej, czyli takiej, która nie zawiera żadnych szkodliwych substancji, toksycznych chemikaliów, pestycydów lub nawozów chemicznych – wyjaśnia ekspertka sieci sklepów KiK.

Dobre nie znaczy drogie

Jeśli już jesteście zdecydowani, by wybierać ubranka stworzone z bezpiecznych materiałów to mamy dobre wieści – nie będziecie musieli stanąć przed wyborem: „dobre dla zdrowia czy dobre dla portfela”. – Odzież certyfikowaną lub wykonaną z bawełny możemy znaleźć nawet w dyskontach i nie różni się ona ceną od pozostałych produktów dla dzieci. Warto zwracać uwagę na etykietę, która powinna zawierać takie informacje, przynajmniej tak jest wśród certyfikowanych produktów z naszego asortymentu – mówi ekspertka KiK.

Wartość dodana

Warto wspomnieć o tym, że wybierając „bezpieczne” ubrania dbamy nie tylko o zdrowie pociech, ale także o środowisko. Te produkty, które są wolne od szkodliwych substancji są też przyjazne naturze. To dodatkowa wartość takiego wyboru, chociaż i ją można podporządkować trosce o dzieci i ich przyszłość – w końcu one również będą żyły na tej planecie, więc warto o nią zadbać!

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.
body na roczek

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat