Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Małe dziecko » Moda

Drugie życie ubranek dziecięcych

Artykuł

Czym są naprasowanki?

Drugie zycie ubranek dzieciecych
Autor: Materiały zewnętrzne

Naprasowanki to w pewnym rodzaju wzory lub szablony z rysunkiem-motywem np. z bajki lub z literą czy imieniem wykonane z różnego materiału na podkładzie z folii lub na papierze transferowym, które za pomocą gorącego żelazka można na trwałe połączyć z danym ubraniem. Naprasowanki możemy kupić gotowe w sklepie albo spróbować wykonać samodzielnie. W przypadku samodzielnego wykonywania naprasowanki należy zaopatrzyć się w papier transferowy, dostępny w hurtowniach papierniczych stacjonarnych lub online. Istotną sprawą, o której należy pamiętać jest wydruk w odbiciu lustrzanym.

Kilka wskazówek przy ozdabianiu ubranek dziecięcych naprasowankami.

Nadruki najlepiej prezentują się na białych koszulkach, ale nie jest to regułą. Konieczne jest raczej zachowanie kontrastu pomiędzy kolorystyką naprasowanki, a tłem którym będzie ubranie. Przed przystąpieniem do połączenia naprasowanki z ubrankiem dziecięcym należy najpierw dokładnie je wyprasować. Wszelkie zagniecenia spowodują że nadruk nie przyklei się odpowiednio trwale do ubrania i nasze dziecko nie będzie się nim cieszyć zbyt długo. Przyprasowując nadruk należy ustawić temperaturę zgodnie z zaleceniami producenta. Zbyt niska temperatura może zbyt słabo przykleić nadruk, zaś za mocna może go wręcz roztopić. Po przeprasowaniu delikatnie odklejamy papier. Jeśli zauważymy, że naprasowanka nie trzyma się tak jak powinna należy czynność powtórzyć i przyprasować ubranie jeszcze raz.

Jak pielęgnować ubranka z naprasowankami.

Ozdobione naprasowankami ubranka należy prać ręcznie lub w krótszych i delikatniejszych programach, na lewej stronie, w delikatnej temperaturze i nie ustawiać szybkiego wirowania. Takie postępowanie spowoduje, że nadruk nie tylko wytrzyma dłużej ale będzie wyglądał bardziej estetyczne.

Czym jest termotransfer?

Termotransfer to sposób nadruku polegający na termicznym wgrzaniu w materiał uprzednio sporządzonego wzoru rysunku, obrazu, napisu itp. Do wykonania termotransferu potrzebujemy specjalnego urządzenia np. prasy termicznej, która wytwarza wysoką temperaturę. Rolę takiej prasy termicznej w warunkach domowych może pełnić żelazko.

Ciekawe pomysły na naprasowanki na ubranka dziecięce.

Dzieci szybko niszczą ubrania. Naprasowanka na odzież może uratować wiele ubranek, które mają niewielkie uszkodzenia, a wiemy, że dziecko je bardzo lubi i chciałoby je jeszcze ponosić. Ciekawym pomysłem mogą być naprasowanki imienne. Nasza pociecha będzie się czuła wyjątkowo nosząc koszulkę ze swoim imieniem. Możemy również wykorzystać naprasowanki- litery i stworzyć z nich własne słowa, slogany czy śmieszne rymy, które nasz malec będzie po prostu uwielbiał. Mega pomysłem będzie wykorzystanie zdjęć dziecka i połączenie go z rysunkami ulubionych postaci z bajek lub filmów i stworzenie z tego naprasowanki z własnego wzoru. Z takim ubrankiem dziecko nie będzie się chciało rozstawać.

Prasowanka bardziej złożona i kolorowa lub też zwykły druk na koszulce mogą zupełnie odmienić ubranka dziecięce czy odzież dla dorosłych. Sprawmy dziecku radość i zamieńmy jego zwykle ubranka na wymarzone i ulubione ciuszki te na co dzień i od święta.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.
body na roczek

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat