Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Ciąża » Połóg

Blizna po cesarskim cięciu – to już przeszłość!

Artykuł

Obecnie coraz więcej kobiet poddaje się cesarskiemu cięciu. Jeszcze niedawno u większości pań "cesarka" powodowała powstawianie trudniej do usunięcia blizny i oznaczała pożegnanie się z bikini.

Contractubex
Autor: Materiały prasowe

Na szczęście to już przeszłość. Blizna po cesarskim cięciu może stać się prawie niewidoczna. Należy tylko pamiętać o tym, aby odpowiednio wcześnie rozpocząć jej pielęgnację.

Rana po cesarskim cięciu

Podczas zabiegu cesarskiego cięcia dochodzi do przerwania ciągłości powłok skórnych oraz warstw znajdującymi się pod nimi. Lekarz decyduje się na wykonanie jednego z dwóch rodzajów nacięć brzucha: poprzecznego bądź podłużnego. Poprzeczne cięcie o długości ok. 15 cm, wykonywane w dole brzucha po zagojeniu się rany powoduje, że blizna może być prawie niewidoczna. Jedną wadą tego rodzaju nacięcia jest dłuższy okres gojenia i sporadyczna utrata rozciągliwości. Nacięcie podłużne z kolei przebiega od pępka do okolic łona i gwarantuje szybszy i łatwiejszy dostęp do dziecka. Ten rodzaj nacięcia stosowany jest, zwykle w przypadkach interwencji natychmiastowych.

Po cięciu najważniejsza – pielęgnacja!

  • Do momentu całkowitego zagojenia się rany należy myć ją wyłącznie pod prysznicem wodą z delikatnym mydłem.
  • Do czasu całkowitego wygojenia się rany należy nosić wygodną i przewiewną bieliznę.
  • Przez trzy miesiące po zabiegu zaleca się unikanie dźwigania. Nadmierny wysiłek może wpłynąć na powstanie krwiaka w miejscu cięcia.
  • Ćwiczenia i gimnastykę ruchową należy rozpocząć po upływie dwóch miesięcy od operacji.
  • Dziecko należy układać tak, by nie uciskało rany podczas karmienia.
  • Po zagojeniu miejsca cięcia poleca się stosowanie żelu rozjaśniającego bliznę i zapobiegającego powstawaniu bliznowców np. Contarctubex®.

Zapomnij o bliźnie i ciesz się z bycia mamą!

Bardzo ważny jest wybór odpowiedniego preparatu przyśpieszającego gojenie się blizny. Contractubex® to żel, który można stosować na blizny po cesarskim cięciu. Specjalistyczny preparat powoduje, że blizna goi się w możliwie najlepszy sposób i w końcowej fazie leczenia stanie się prawie niewidoczna. Dodatkowo skóra w tym miejscu jest miękka i delikatna. Contractubex® to kombinacja 3 składników: alantoiny, heparyny i wyciągu z cebuli, które działają łagodząco i przeciwzapalnie. Dodatkowo zapobiega przerostom blizny i sprawia, że staje się ona bardziej elastyczna. Preparat ma silne działanie miejscowe, dlatego blizna z czasem staje się zupełnie niewidoczna.

Contractubex®, cena ok. 58 zł/50 g

Oceń zawartość strony:
Ocena: 5/5. Oceniono 1 raz.
Między nami żywiołami Miss Kraken

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat