Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Ciąża » Połóg

Blizna po cesarskim cięciu – co zrobić, aby była jak najmniej widoczna?

Artykuł

Narodziny dziecka to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu. Nic dziwnego, że chcemy mieć z tego okresu jak najwięcej wspomnień.

Blizna cc mniej widoczna
Autor: Materiały prasowe

Pamiątką, której jednak większość kobiet wolałaby uniknąć, jest blizna po cesarskim cięciu. Warto działać od samego początku, by zmniejszyć jej widoczność.

Blizny, które powstają na naszym ciele, towarzyszą nam już do końca życia. Uszkodzona tkanka wymaga czasu na odbudowę i regenerację struktury skóry. Nowe technologie i sposoby pozwalają na przyśpieszenie gojenia i zmniejszenie widoczności blizn do minimum.

Wyróżniamy wiele rodzajów blizn: szarpane, cięte, po oparzeniach, także szyte po zabiegach chirurgicznych. Różnią się one wyglądem i procesem gojenia. Łączy je jedno – im szybciej zostaną podjęte odpowiednie działania, tym lepsze będą efekty.

Cebula pogromcą blizn

Kurację zmniejszającą widoczność blizny można zacząć od razu po jej zagojeniu. W przypadku cesarskiego cięcia mamy do czynienia z głębokim, ale równym nacięciem, które jest następnie zszywane. Po zdjęciu szwów, gdy skóra się zasklepi i odpadną strupki, można już rozpocząć odpowiednią pielęgnację. Popularnym i bardzo skutecznym sposobem na zmniejszenie blizny są maści z wyciągiem z cebuli, który ma właściwości przeciwzapalne i bakteriobójcze oraz zapobiega tworzeniu się nadmiernej tkanki blizny. Dostępnym na rynku od wielu lat produktem, który zyskał zaufanie specjalistów i pacjentów, jest Contractubex. Żel ten oprócz wyciągu z cebuli zawiera dodatkowo zmiękczającą blizny heparynę, która zmniejsza też obrzęk, pobudza regenerację komórek i tkanek oraz może wiązać wodę w tkance blizny. Natomiast dodatek alantoiny sprzyja gojeniu blizny i zmniejsza świąd, często towarzyszący tworzeniu się blizny. Niezwykle ważne jest także unikanie słońca – przez czas od 6 do 9 miesięcy nie należy wystawiać blizny na długotrwałe działanie intensywnego światła słonecznego. Przestrzeganie tych zasad może mieć wpływ na zmniejszenie widoczności blizny.

Plastry, intensywne działanie

Alternatywą dla regularnego stosowania żelu są hipoalergiczne plastry Contractubex. To intensywnie działający plaster do stosowania na noc. Przyklejanie plastrów przez około 3 miesiące daje najlepsze efekty. Podwójny mechanizm działania reguluje proces bliznowacenia, zapobiegając powstawaniu przerosłych blizn, jednocześnie zmiękczając, wygładzając i uelastyczniając blizny. Plaster można również nakładać w celu spłaszczenia, rozjaśnienia i wygładzenia miejsca objętego blizną. Leczenie można rozpocząć natychmiast po zagojeniu się rany lub usunięciu szwów.
Plastry sprawdzają się zarówno w przypadku małych, jak i dużych blizn.

Contractubex® żel do leczenia blizn do kupienia w aptekach, Contractubex® 20g, sugerowana cena detaliczna 25 zł. Contractubex 50 g, sugerowana cena detaliczna 56 zł.

Contractubex®, plastry na noc o intensywnym działaniu, sugerowana cena detaliczna: 98 zł (21 plastrów, 12x 3 cm.)

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.
body na roczekbody na roczek

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat