Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Rodzina » Literatura

„Zrób sobie komiks” - recenzja

Artykuł

Komiksy to nie tylko ciekawe historyjki zaklęte w ramkach kolorowych obrazków, ale przede wszystkim wyjątkowy świat, który zaprasza nas do przeżycia przygód razem z naszymi bohaterami.

Zrob sobie komiks
Autor: Materiały prasowe

Jeszcze jako mała dziewczynka często sięgałam po komiksy, spędzając długie godziny na śledzeniu losów ulubionych postaci. Przez moje dziecięce ręce przewinęło się naprawdę wiele gazet z obrazkowymi historyjkami, jednak nigdy nikt nie wprowadził mnie do świata komiksów na tyle, bym sama zapragnęła je tworzyć. Dzisiejsza literacka rzeczywistość wypełnia na szczęście tę lukę i proponuje naszym milusińskim fantastyczną i niezapomnianą podróż, podczas której sami staną się autorami, odbierając lekcje od komiksowych mistrzów. Cieszę się, że i ja ponownie mogę uszczknąć kawałek tego świata, zatapiając się na nowo w dziecięcych wspomnieniach i marzeniach.

Bobik, Pik i Robi – trzej bohaterowie komiksu, wprowadzają czytelników do niesamowitego świata rysunków, dialogów, emocji i wyobraźni, która nie zna żadnych granic. Na początek dzieci zaznajamiają się z historią komiksów, poznając najsłynniejszych bohaterów rysunkowych opowieści. Autorzy książki uczą teorii komiksu poprzez zabawę – pokazują, jak przedstawiać emocje, jak kreować postacie, w jaki sposób zamieszczać dialogi czy wyrazy dźwiękonaśladowcze, wskazują na duże znaczenie ruchu bohaterów i rekwizytów. Książka pełna jest twórczych zadań – dzieci mogą do woli rysować, pisać, wycinać, kreując swój własny, komiksowy świat.

Mnogość zadań i zabaw dla dzieci, proponowanych w książce Piotra Kasińskiego i Roberta Trojanowskiego może przyprawić o zawrót głowy. Kupując naszym pociechom tę publikację, zapewnimy im długie godziny twórczej rozrywki, skutecznie odciągając je od telewizorów, komputerów czy tabletów. Dzięki tej książce nie tylko wspieramy rozwój wyobraźni najmłodszych, ale przede wszystkim dajemy im szansę odkrycia swoich pasji i zamiłowań, co może mieć niemały wpływ na ich przyszłość. Najlepszy sposób na przekazywanie wiedzy dzieciom to oczywiście beztroska zabawa. Taka nauka jest dla nich czystą przyjemnością, a my możemy mieć pewność, że nasze pociechy nie marnują czasu, lecz wykorzystują go na twórcze działanie. Jeśli Wy, jako rodzice, sami pamiętacie te czasy, kiedy zaszywaliście się w pokojach, by delektować się ulubionymi komiksami, to możecie dołączyć do swoich dzieci, opowiadając im o swoich ukochanych bohaterach, jednocześnie wzmacniając więzi rodzinne i znajdując kolejne okazje do długich rozmów. Czyż może być coś piękniejszego?

Piotr Kasiński, Robert Trojanowski, „Zrób sobie komiks”, Społeczny Instytut Wydawniczy Znak 2018

Oceń zawartość strony:
Ocena: 4.8/5. Oceniono 1 raz.
Kot w butach

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat