Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Rodzina » Prawo

Została bez macierzyńskiego przez Facebooka

Artykuł

Po przeanalizowaniu konta na Facebooku, ZUS uznał pewną kobietę z dzieckiem za oszustkę i odmówił wypłaty zasiłku macierzyńskiego.

Zostala bez macierzynskiego przez facebooka
Autor: pixabay.com

Pani Magda (imię zostało zmienione dla zachowania prywatności osób uczestniczących w zdarzeniach) została powiadomiona niedawno przez ZUS, że została uznana za osobę wyłudzającą zasiłek macierzyński i z tego powodu instytucja ta wstrzymuje wypłatę tego świadczenia pieniężnego. Powodem było zauważenie przez urzędników, że owa ciężarna zatrudniła się u znajomego z Facebooka, a zapytana przez ZUS zaprzeczyła, jakoby utrzymywała bliską znajomość ze swoim szefem przed momentem otrzymania u niego pracy. Pracownicy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych uznali, że fakt oznaczania pani Magdy na zdjęciach przez szefa, jest dowodem na to, że otrzymała ona zatrudnienie po znajomości i tylko po to, aby otrzymywać wysoki zasiłek macierzyński. Za taką interpretacją wydarzeń świadczyć ma też fakt, że kobieta dostała pracę już po zajściu w ciążę, a nie jakiś czas wcześniej. Według urzędników, pani Magda została zatrudniona fikcyjnie kilka miesięcy przed porodem, a obowiązków wyszczególnionych w umowie nigdy nie wykonywała. Katarzyna Przyborowska, radca prawny reprezentujący swoją klientkę przed ZUS-em komentując sprawę stwierdziła, że: „urzędnicy dowiedli jedynie, że pani Magda kłamała co do znajomości ze swoim pracodawcą, ale nie mogą dowodzić na podstawie: czy ktoś kogoś zna, czy nie, że doszło do zawarcia fikcyjnej umowy i próby wyłudzenia środków pieniężnych od Państwa Polskiego”.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.
body na roczek

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat