Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Rodzina » Literatura

„Zmorkowe Wojaże. Warszawa” - recenzja

Artykuł

Podróże z pociechami – zarówno te prawdziwe jak i te w wyobraźni, literackie – mogą być fantastyczną przygodą dla całej rodziny. Dziś zapraszamy Was do Warszawy – przepięknej stolicy Polski.

Zmorkowe wojaze warszawa
Autor: Materiały prasowe

Na półkach w księgarniach możemy znaleźć ogromne ilości książek dla dzieci. Jedne grubsze, drugie chudsze, z wieloma różnobarwnymi ilustracjami lub czarno – białe. Jednak bez względu na swoją formę każda taka pozycja powinna nie tylko bawić, ale także uczyć i wspierać rozwój naszych milusińskich. Jedną z takich właśnie wartościowych książeczek jest z pewnością pozycja pod tytułem „Zmorkowe Wojaże. Warszawa” autorstwa Haliny Matusik. To idealne połączenie perełki literatury dziecięcej, a więc wierszy, z cudownymi rysunkami, które pobudzają wyobraźnię i pomagają jeszcze lepiej odkrywać otaczający nasze pociechy świat.

Uroczy Zmorek – niewielkich rozmiarów stworek o niebieskiej sierści i wielkich, wesołych oczach - zaprasza nas w podróż po Polsce. Znudzony brzydką pogodą i szarością postanawia wyruszyć w świat, a za pierwszy cel swoich wojaży wybiera Warszawę – stolicę naszej ojczyzny. Zmorek jest pod ogromnym wrażeniem ilości samochodów na ulicach i ludzi śpieszących w różnych kierunkach. Najpierw zwiedza monumentalny Pałac Kultury i Nauki, następnie wsiada w komunikację miejską, oglądając podróżujących razem z nim pasażerów. Podziwia pomnik pięknej Syrenki na Starówce – symbol miasta. Przechadzając się po Warszawie odkrywa nie tylko piękno stolicy, ale także ze zdziwieniem przysłuchuje się ludziom. W końcu miasto to nie tylko architektura, ale także każda osoba, która tworzy ten świat.

Seria „Zmorkowe Wojaże”, opowiadająca o przygodach sympatycznego stworka, to nie tylko świetny sposób na spędzenie wspólnego czasu z naszymi pociechami, ale przede wszystkim idealna okazja do połączenia zabawy z nauką i wspieraniem rozwoju dziecka. Z pozoru cieniutkie książeczki zawierają w sobie mnóstwo ciekawych informacji, pobudzając wyobraźnię i zachęcając do podróżowania całą rodziną. Dzięki wspólnemu czytaniu dzieci poznają także nowe słowa, co świetnie wpływa na rozwój mowy. Nie wspominając już o tym, że takie wspólne spędzanie czasu przy książce wzmacnia więzi rodzinne i pomaga zrozumieć siebie nawzajem. Po skończeniu lektury warto także porozmawiać z dzieckiem na temat książki, a jeśli to możliwe, możecie także zacząć planować własne wycieczki. Kto wie, może będziecie podążać szlakiem przygód razem z sympatycznym Zmorkiem?

Halina Matusik, „Zmorkowe Wojaże. Warszawa”, Wydawnictwo Dlaczemu 2018

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat