Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Rodzina » Rodzicielstwo

Zmiany w programie 500 plus

Artykuł

10 czerwca 2016 Sejm Rzeczypospolitej Polskiej uchwalił zmiany w programie 500 plus. Którzy rodzice na tym zyskają?

Ktorzy rodzice 1000 kosiniakowe
Autor: pixabay.com

Udoskonalanie polityki prorodzinnej w kraju nad Wisłą - trwa. Skutkiem działań rządu i prezydenta zatwierdzono nowelę, mającą na celu dopowiedzenie pewnych spornych do tej pory kwestii związanych z programem 500 plus. Jednomyślnie przegłosowano prawo, mówiące o tym, że przelewanych co miesiąc 500 złotych dla rodziców posiadających więcej niż jedno dziecko, nie może zająć komornik. Kolejnym zabezpieczeniem przed egzekucją komorniczą środków z programu wspierające polskie dzieci jest np. przesłanie przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej bankom numery kont, z jakich wypłacane są świadczenia wychowawcze. Informacja taka została przekazana już odpowiednim instytucjom finansowym w kwietniu. To ewidentny ukłon w stronę rodzin, które borykają się z trudną sytuacją finansową i którym trudno zaspokajać codzienne potrzeby bez długów. Nowela stwierdza także, że świadczenie 500 plus nie może wpływać na wysokość alimentów oraz że dla osób otrzymujących świadczenia niepodlegające egzekucji będą utworzone specjalne subkonta. Korzystanie z nich będzie bezpłatne.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 5/5. Oceniono 1 raz.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat