Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Rodzina » Prawo

Złodziej oddał pieniądze na leczenie chorego dziecka

Artykuł

Szczecińskiego złodzieja, którego skusiła puszka z datkami na sfinansowanie operacji niepełnosprawnej dziewczynki, ruszyło sumienie. Oddał łup. Dołożył też sporą kwotę od siebie.

Zlodziej oddal pieniadze
Autor: pixabay.com

Prowadzona na terenie Szczecina zbiórka pieniędzy miała pomóc pokryć koszty leczenia nóżek rocznej Victorii. Dziewczynka cierpi na hemimelię, która oznacza niedorozwój kończyn. Nie ma kości piszczelowej ani strzałkowej. Szansą na godne życie i powrót do zdrowia jest kosztowna operacja za granicą. Potrzeba na nią aż 1,5 mln złotych. W połowie lipca, pewien mężczyzna połakomił się na puszkę z datkami od ludzi dobrej woli, znajdującą się w jednej z szczecińskich piekarni. Było w niej około 400 złotych. Sprawa została nagłośniona w mediach. Złodziej usłyszał o problemach zdrowotnych Victorii, poruszyło go sumienie i zadzwonił z przeprosinami do rodziców dziewczynki. Przelał też na konto dziecka przywłaszczoną kwotę, a także dołożył od siebie aż 2,5 tysiąca złotych. Mimo hojnego zadośćuczynienia krzywdzie Victorii i tak poniesie konsekwencje prawne swojego czynu. Kradzież jest bowiem ścigana w Polsce z urzędu. Hojność złodzieja będzie jednak stanowić na pewno dla sądu ważną okoliczność łagodzącą.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.
Życzenie

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat