Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Rodzina » Literatura

„Żeloglutki na placu budowy” - recenzja

Artykuł

Oryginalna forma, oryginalni bohaterowie, a to wszystko w kolorowym wydaniu. Przekonajcie się, czy Żeloglutki w interesujący sposób oprowadzą was po placu budowy!

Zeloglutki
Autor: Materiały prasowe

„Żeloglutki na placu budowy” to książka dla dzieci, którą można przejrzeć strona po stronie lub z wyrwanych kartek ułożyć puzzle w rozmiarze XXL. Nie jest to wcale takie łatwe, gdyż ilustracje są bardzo podobne kolorystycznie, ale na szczęście z tyłu mamy obrazek poglądowy, przy pomocy którego stworzymy nasz własny plac budowy, na którym nie bez trudu, odnajdziemy zagubioną piłkę, pozostawione konewki, łopaty, a nawet muchomory i kosze z owocami. Tu trzeba przyznać, że wydawca pomyślał o tym, by strony były wystarczająco grube, aby po jednym ułożeniu nie uległy zniszczeniu.

Pora przejść do zawartości książeczki. Janusz Wyrzykowski umieścił w niej kilka zadań, w których nasze dzieci muszą wykazać się sprytem, wybierając odpowiednią drogę w labiryncie, spostrzegawczością, znajdując różnice w dwóch na pozór jednakowych obrazkach, czy zdolnościami manualnymi, ucząc się razem z Żeloglutkami trudnej sztuki budowania samolotów z papieru. Wszystko przekazane jest w barwnej, przystępnej formie. Jedynym mankamentem jest to, że nie jest to książeczka dla wszystkich, gdyż największą frajdę będą z niej miały dzieci zafascynowane sprzętem ciężkim: koparkami, spychaczami, ładowarkami, ale przecież już tytuł sugeruje, co i kto będzie tutaj głównym bohaterem.

Janusz Wyrzykowski i „Nasza Księgarnia” zaryzykowali i postanowili poeksperymentować z formą książki dla dzieci. Z pewnością nie ponieśli klęski, ale czy będzie to ogromny sukces? O tym zadecyduję same dzieci i ich rodzice, choć potencjał jest spory!

Janusz Wyrzykowski, „Żeloglutki na placu budowy”, Warszawa, Wydawnictwo „Nasza Księgarnia”, 2016

Oceń zawartość strony:
Ocena: 4.9/5. Oceniono 2 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat