Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Rodzina » Literatura

„Ze świętymi na misjach” – recenzja

Artykuł

Misje – z czym lub z kim kojarzymy to słowo? Z księżmi, którzy wyjechali do odległych krajów i co jakiś czas wracają do ojczyzny, by podzielić się z nami swoimi doświadczeniami?

Ze swietymi na misjach
Autor: Materiały prasowe

Ze zdjęciami, na których widać ubogie chaty i ich mieszkańców, słuchających nauki o Chrystusie? Czy misje na pewno są czymś tak odległym, czy może jednak my też możemy stać się ich ważnym ogniwem?

Już na samym początku mogę wam powiedzieć, że książka autorstwa księdza Zbigniewa Sobolewskiego pod tytułem „Ze świętymi na misjach” jest dla mnie wielkim odkryciem (i mówię to nie tylko mając na uwadze fakt, iż publikacja jest kierowana głównie do dzieci). Skąd taki zachwyt? Po pierwsze ze względu na nowe spojrzenie na temat misji. Do tej pory misje były dla większości z nas czymś zgoła abstrakcyjnym – nasza wiedza o nich ograniczała się do wysłuchiwanych co kilka lat wspomnień księży, sióstr zakonnych czy osób świeckich, wyjeżdżających do dalekich krajów, nieznających jeszcze nauki Chrystusa, a nasze zaangażowanie – do dorzucenia kilku złotych na misyjną zbiórkę. Ksiądz Sobolewski pokazuje misje z zupełnie innej strony, a co najważniejsze uświadamia nam, że nasza rola w tej kwestii sięga o wiele dalej niż nam się do tej pory wydawało.

W książce zamieszczone są liczne historie świętych i błogosławionych, którzy mieli niebagatelny wpływ na miejsce kościoła misyjnego w świecie. Młodzi czytelnicy zapoznają się z życiorysami wyjątkowych osób, które patronują misjom świętym i od których możemy się wielu rzeczy nauczyć. Każda opowieść kryje w sobie coś niezwykłego, w każdej z nich możemy odnaleźć coś dla siebie. Coś, co zupełnie wywróci do góry nogami nasz dotychczasowy sposób patrzenia na kościelną rzeczywistość, nasze miejsce i rolę w chrześcijańskim świecie. Każdy rozdział opatrzony jest dodatkowo niezwykłymi ciekawostkami, a na samym jego końcu możemy znaleźć krzyżówkę do rozwiązania (przyznaję, że niektóre z nich nawet dla mnie były bardzo trudne – nauka przez wyzwania i konieczność wyszukiwania całego mnóstwa informacji w innych źródłach? Dla mnie bomba!). Polecam tę książkę wszystkim – młodszym i starszym, tym, którzy wiele już wiedzą o misjach, jak i tym, którzy słyszeli o nich jedynie kilka razy w życiu. Cenna lektura, która zostaje w pamięci na długi, długi czas.

Ks. Zbigniew Sobolewski, „Ze świętymi na misjach”, Wydawnictwo Jedność, Kielce 2020

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat