Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Rodzina » Podróże

Zbliża się sezon zostawiania dzieci w rozgrzanych autach

Artykuł

Dziecko + upał + samochód = problemy zdrowotne lub śmierć. Sezon takich wydarzeń blisko.

Dziecko zostawione samochod
Autor: pixabay.com

Bezmyślność i karygodna nieodpowiedzialność rodziców bywa przyczyną corocznych letnich tragedii, które dotyka wiele dzieci na całym świecie. Pozostawienie potomstwa na kilka godzin w nagrzanym przez promienie słoneczne pojeździe, skutkować bowiem może nie tylko przegrzaniem nieletniego, ale jego udarem i zgonem. Ojcowie i matki nie zawsze bowiem zdają sobie sprawę, jak bardzo wysoka temperatura panuje w samochodzie zaparkowanym na słońcu. Zapominalstwo opiekunów może jednak naprawdę źle się skończyć. Statystyki nie kłamią.

Gdy jesteśmy rodzicami, pilnujmy, by nasza pociecha nie była narażona na długotrwałe przesiadywanie w pojeździe, gdy temperatura na dworze przekracza 25 stopni Celsjusza. Wiadomo, że czasem kłopot zabrać ze sobą gdzieś dziecko, ale bezpieczeństwo kilkulatków jest przecież dużo ważniejsze niż wygoda dorosłych. Uczulajmy naszych znajomych, by nie popełnili błędu, którego mogliby żałować do końca życia. Słońce naprawdę bowiem może być mordercze. Nawet w klimacie umiarkowanym, u nas, nad Wisłą.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 5/5. Oceniono 1 raz.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat