Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia

Zanieczyszczenia powietrza a płodność

Artykuł

Najnowsze wyniki badań naukowców potwierdzają, że kobiety żyjące na terenach z zanieczyszczonym powietrzem mogą mieć problemy z zajściem w ciążę.

Zanieczyszczenie powietrza plodnosc
Autor: pixabay.com

Na niedawnej konferencji Europejskiego Towarzystwa Ludzkiej Reprodukcji i Embriologii, która odbywała się w Wiedniu, ogłoszono, że włoscy badacze nie mają wątpliwości, że zanieczyszczenia powietrza mogą obniżać kobiecą płodność i utrudniać przedstawicielkom płci pięknej zajście w ciążę. Analiza danych dotyczących stężenia aerozoli atmosferycznych (pyłów zawieszonych) oraz dwutlenku węgla w miejscu zamieszkania ponad tysiąca kobiet oraz zbadanie poziomu rezerwy jajnikowej, wykazały, że zanieczyszczone powietrze wpływa na ograniczenie żeńskich zdolności rozrodczych.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.
Życzenie

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat