Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Małe dziecko » Higiena

Zalety spędzania czasu na placu zabaw

Artykuł

Korzyści z regularnych wizyt dziecka na placu zabaw i korzystania z jego wyposażenia są nie do przecenienia.

Zalety plac zabaw
Autor: pixabay.com

Pobyt na placu zabaw to nie tylko rozrywka oraz sposób na miłe i radosne spędzenie czasu poza domem przez dziecko, ale i bodziec do wszechstronnego rozwoju kilkulatka. Maluchy nie tylko rozładować tam mogą swoją energię i zażyć odpowiedniej dawki ruchu, ale i nabyć wielu przydatnych cech i umiejętności.

Dzieci ćwiczą na placach zabaw różne partie mięśni, motywują również do wytężonej pracy swój mózg i zmysły. Czas spędzony na placu zabaw uczy maluchy m.in. spostrzegawczości, orientacji przestrzennej, logicznego myślenia, kreatywności. Rozwija się wtedy też motoryka dziecka oraz koordynacja ruchowa. Nasza pociecha przyswaja wiedzę, jak kontrolować własne ciało, poznaje swoje możliwości i ograniczenia fizyczne.

Pobyt na placu zabaw może przyczynić się do zwiększenia pewności siebie kilkulatka oraz do zacieśnienia więzi rodzinnych, a nawet nawiązania pierwszych dziecięcych przyjaźni. Wtedy też właśnie kilkulatek ma okazję przebywać w gronie rówieśników oraz starszych dziewczynek i chłopców i uczyć się funkcjonowania w grupie. Jeśli dziecko musi czekać na skorzystanie z jakiejś atrakcji albo zgłębienie tajników działania wyposażenia placu wymaga odpowiedniej ilości czasu, maluch ćwiczy bycie cierpliwym.

Podczas zabawy kilkulatek się dotlenia, a przebywając na słońcu dostarcza organizmowi witaminy D. Opłaca się więc zabierać potomka jak najczęściej na różne place zabaw. Czas tam spędzony może nie tylko bowiem wygenerować piękne wspomnienia z dzieciństwa naszej pociechy, ale i pomóc naszemu dziecku wyrosnąć na zdrowego, sprawnego i szczęśliwego człowieka.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat