Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Niemowlę » Karmienie

Zalety karmienia butelką

Artykuł

Mimo, iż karmienie naturalnym pokarmem uważane jest za najlepsze, wiele świeżo upieczonych mam nie jest w stanie karmić w ten sposób swojego dziecko. Przyczyn takiego stanu rzeczy jest wiele.

Zalety karmienia butelka
Autor: pixabay.com

Niektóre nie chcą karmić piersią, a niektóre po prostu nie są odpowiednio do tego przystosowane. Przez taki stan rzeczy mogą czuć się gorsze i potępiane przez inne mamy. Jednak karmienie butelką maluszka ma tyle samo zalet, co karmienie naturalnym pokarmem.

Oto niektóre z nich:

Kontrola pokarmu – dzięki temu wiesz, jakie dawki zjada twoja pociecha. Możesz kontrolować na jak długo wystarcza mu ta porcja i wiesz, że nie jest głodne.

Pełny brzuszek na dłużej – karmiąc niemowlaka mlekiem modyfikowanym masz pewność, że jego brzuszek na dłuższy czas będzie pełny. Taka mieszanka sprawia, że pokarm trawiony jest wolniej i dłużej zalega w żołądku. Dzięki temu zwiększają się przerwy pomiędzy kolejnymi karmieniami.

Praca dla taty - przy karmieniu dziecka butelką można zaangażować tatę, który nie ma takiej możliwości, gdy mama karmi piersią. W związku z tym mama może w tym czasie chwilę odpocząć.

Zróżnicowana dieta – mama, która po porodzie karmi piersią musi przestrzegać odpowiedniej diety. Natomiast mama, która podaje dziecku mleko modyfikowane ma komfort i może jeść co tylko chce. Może jeść i ostre i smażone i słone danie, a w przypadku przeziębienia czy chorób przewlekłych może zażywać leki.

Czas wolny - mama karmiąca mlekiem modyfikowanym może bez problemu wyjść na zakupy, do kina czy do znajomych. Dzięki temu ma chwilę tylko dla siebie i nie muszą się martwić o to, czy za chwilę nie będą miały problemów z nadmierną laktacją. Oczywiście kobiety karmiące piersią mają taką możliwość, ale przed wyjściem muszą przygotować i odciągnąć odpowiednią ilość pokarmu dla malucha.

Odpowiednie ubranie – mama, która karmi maleństwo butelką może ubierać się w to, co tyko zechce. Nie musi nosić specjalnych biustonoszy, rozpinanych sukienek i przeciekających w najmniej oczekiwanym momencie wkładek laktacyjnych.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 4.5/5. Oceniono 2 razy.
body na roczek

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat