Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia

Zaginięcie dziecka w miejscu publicznym

Artykuł

Niejeden raz przydarza się rodzicom, że tracą w tłumie swoją pociechę z oczu. Dobrze wcześniej potomka na taką sytuację przygotować.

Zaginiecie dziecka miejsce publiczne
Autor: pixabay.com

Zgubić dziecko przytrafia się opiekunom najczęściej latem, ale i w inne pory roku nie brakuje dni, kiedy słyszy się w mediach o przypadkach zaginięć kilkulatków. Dobrze jak najwcześniej porozmawiać z latoroślą na ten temat i poinstruować pociechę, jak powinna się zachować, gdy przypadkowo zanadto oddali się od mamy i taty.

Aby ułatwić maluchowi odnalezienie się w takiej sytuacji, warto za każdym razem, gdy idziemy gdzieś z potomkiem wkładać mu do kieszeni karteczkę z numerem telefonu do opiekuna lub poprosić, by dziecko nauczyło się tych ważnych dziewięciu cyfr na pamięć. Można także zainwestować w opaskę na rękę, na której widnieć będzie numer kontaktowy do jednego z rodziców. Gdy potomek zgubi się w rodzinnym mieście, bezcenne jest, jeśli potrafi wyrecytować swój adres z pamięci. Coraz więcej opiekunów nieletnich kupuje też swoim latoroślom gwizdki, które dzieci używają, by zwrócić uwagę otoczenia na to, że dany maluch nie potrafi aktualnie odnaleźć swoich najbliższych. Dobrze też zawczasu uczulić kilkulatka, by nie panikował, gdy straci mamę i tatę z oczu, lecz aby podszedł do kogoś dorosłego i powiadomił go o tym, że się zgubił. Maluch powinien też wiedzieć, że w pierwszej kolejności o pomoc należy prosić pana policjanta, a dopiero gdy nie ma żadnego funkcjonariusza w pobliżu, jakąś inną osobę.

Gdy znajdujemy się z dzieckiem w zatłoczonym miejscu, dobrze zaraz po pojawieniu się tam, ustalić, gdzie maluch ma udać się w razie zgubienia się. Powinien to być jakiś punkt orientacyjny, który ułatwi kilkulatkowi powrót pod pieczę rodziców, np. w przypadku plaży – stanowisko ratownika, na terenie, gdzie odbywa się festyn czy koncert – miejsce, gdzie gromadzą się ochroniarze, w galerii handlowej – jakiś znany dziecku sklep lub punkt usługowy.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat