Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia

Zachęcali dziecko do bliskiego kontaktu ze żmiją

Artykuł

12-letni chłopczyk został pokąsany przez żmiję po tym, jak znajdujący się w jego pobliżu dorośli nie dali wiary jego słowom o bliskiej obecności jadowitego gada.

Zachecali dziecko zmija
Autor: pixabay.com

W czeskich Jesenikach doszło jakiś czas temu do niebezpiecznego zdarzenia z udziałem dziecka. Podczas rodzinnej wycieczki w góry, 12-letni chłopiec zauważył w pewnym momencie wylegującą się w okolicy żmiję zygzakowatą. Gdy pobiegł do znajdujących się kilka metrów dalej dorosłych opiekunów z informacją o napotkanym zwierzęciu, ci wzięli jego słowa za żart i wymysł wyobraźni. Zaczęli namawiać więc dziecko do złapania, przyniesienia i pokazania im gada. Chłopiec postanowił spełnić prośbę członków rodziny, chwycił więc węża w swoją dłoń. Niezadowolona z tego żmija zaatakowała 12-latka i ugryzła go w palec. Dopiero widząc spuchniętą dłoń chłopca, towarzyszący mu dorośli uwierzyli, że na szlaku ich wędrówki rzeczywiście spotkać można jadowite węże. Dziecko trafiło do szpitala, w którym ze względu na skutki pokąsania, musiało pozostać kilka dni.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 3.5/5. Oceniono 1 raz.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat