Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia

Zabronili emisji kreskówki, bo nie spodobał się temat

Artykuł

Australijski rząd zakazał pewnego odcinka bajki "Świnka Peppa", ponieważ bohater przyjaźni się tam z pająkiem, a zwierzęta te uważane są w Australii za niebezpieczne.

Zabronili emisji kreskowki
Autor: screen

Pająk członkiem rodziny? W brytyjskiej kreskówce "Świnka Peppa" jest to jak najbardziej na miejscu. Na wątek serdecznych relacji z pająkiem krytycznie jednak popatrzył rząd Australii. Spowodowane to jest tym, że w tym państwie przez ukąszenia tych zwierząt do szpitali trafia bardzo wielu obywateli, a niektórzy nawet stracili przez pająki życie. Odcinek, w którym brat świnki Peppy, nawiązuje przyjacielskie stosunki z pająkiem, odsunięto od emisji. Władze Australii obawiały się bowiem, że po obejrzeniu bajki, dzieci nagminnie będą zbliżać się do pająków, co może mieć dla nich i ich rodzin tragiczne konsekwencje.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.
body na roczek

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat