Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Rodzina » Literatura

„Wzrok, słuch, smak dają znak, czyli podróż do świata zmysłów” – recenzja

Artykuł

Poznanie świata zmysłów jest nie lada wyzwaniem dla małych odkrywców ludzkiego organizmu.

Wzrok sluch smak
Autor: Materiały prasowe

Co więcej – dokładne wytłumaczenie tego, jak działa nasze ciało, i udzielenie odpowiedzi na wszystkie (często bardzo trudne) pytania może być dla rodziców niezwykle trudnym zadaniem. Dlaczego więc nie mielibyśmy sięgnąć po pomoc w postaci ciekawej i wciągającej książki?

Już od momentu przyjścia na świat to, co nas otacza, poznajemy za pomocą zmysłów – to nie podlega żadnej dyskusji. Czy jednak wiemy, w jaki sposób przebiega taki proces poznawczy i jak wygląda komunikacja narządów zmysłów z mózgiem, interpretacja przekazywanych komunikatów i dlaczego właściwie pewne bodźce odbieramy w taki, a nie inny sposób? Tutaj zaczynają się schody. Jeszcze większy problem pojawia się, kiedy mamy wytłumaczyć to naszym milusińskim. Z pomocą przychodzi nam tutaj Marta Maruszczak wraz ze swoją książką „Wzrok, słuch, smak dają znak, czyli podróż do świata zmysłów”. Wspomniana publikacja zachwyca dosłownie wszystkim – mnogością informacji i ciekawostek, niezliczonymi ilustracjami czy językiem. Kiedy już sięgniecie po tę książkę, razem ze swoimi pociechami rzecz jasna, to z pewnością trudno Wam będzie się od niej oderwać. Nauka o zmysłach nie będzie dla Was przykrym obowiązkiem, lecz zabawą, której nie będziecie chcieli kończyć.

Marta Maruszczak otwiera przed wami niezwykły świat zmysłów. Znajdziecie w nim między innymi narządy wzroku, smaku czy dotyku. Każda karta tej wyjątkowej książki odkryje przed Wami tajemnice ludzkiego organizmu. Poznacie procesy, które bez ustanku zachodzą we wnętrzu każdego człowieka, pozwalając mu na eksplorację otaczającej go rzeczywistości. Oprócz ciekawostek na temat ludzi, autorka zawarła w swojej publikacji również liczne odniesienia do świata zwierząt. Książka „Wzrok, słuch, smak dają znak, czyli podróż do świata zmysłów” zaskoczyła mnie bardzo pozytywnie, poszerzyła moją wiedzę na temat narządów zmysłu i rozbudziła apetyt na dalsze jego zgłębianie.

Marta Maruszczak, „Wzrok, słuch, smak dają znak, czyli podróż do świata zmysłów”, Wydawnictwo Nasza Księgarnia 2020

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat