Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia

Krawiec Niteczka

Wydarzenie
2017-12-12

Teatr Lalka kolejny raz uczestniczy w programie TEATR POLSKA Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego.

Krawiec niteczka plakat new
Autor: Materiały prasowe

W tym roku w 10 miejscowościach, w których nie ma teatru instytucjonalnego, pokażemy spektakl Krawiec Niteczka w reżyserii Jarosława Kiliana. Przy okazji przedstawienia odbędą się również tematyczne warsztaty edukacyjne oraz rozmowy z widzami i twórcami spektaklu. Pokazy w ramach programu będą odbywać się między 1 września a 30 listopada 2018 roku.

Krawiec Niteczka to spektakl na podstawie baśni Kornela Makuszyńskiego O tym jak krawiec, Pan Niteczka, został królem w adaptacji i w reżyserii Jarosława Kiliana. Przedstawienie jest śpiewogrą, do której muzykę skomponował Grzegorz Turnau. Poetycka opowieść Makuszyńskiego o krawcu z miasteczka Tajdarajda należy do klasyki polskiej baśni. Nie jest tylko historią o sprytnym rzemieślniku, który dzielnie stawia czoła przeciwnościom losu, ale poecie, który pragnie naprawić świat. Krawiec Niteczka jest opowieścią drogi. Bohater przedstawienia, uszyty zręcznie z gałganków przez krawca Józefa, wyrusza z pracowni krawieckiej w podróż. W wędrówce towarzyszy mu Strach na wróble. Kornel Makuszyński z poczuciem humoru, ale i z potężną dozą swojskiego nadrealizmu, prowadzi krawca z ziemi, przez piekło aż do nieba i z powrotem na Ziemię.

Spektaklowi Krawiec Niteczka towarzyszyć będą warsztaty edukacyjne, które wprowadzą małych uczestników w tajemnice teatru lalkowego. Zajęcia mają zainspirować dzieci do tworzenia własnego teatru. Zadaniem będzie ożywienie dowolnego przedmiotu codziennego użytku, ze zwróceniem szczególnej uwagi na przedmioty, które mogłyby znaleźć się w pracowni krawieckiej (szpulki, wieszaki, naparstki, guziki, fragmenty materiałów, chusty, poduszki). Teatr przedmiotu daje olbrzymie możliwości wyrazu, ograniczone jedynie barierami wyobraźni. Przedmioty mogą zmieniać swoją funkcję i znaczenie. Zwykły sznurek może stać się mostem, wężem, rzeką. Poduszka – deszczowa chmurą, lub sunącym wolno żółwiem. Uczestnicy zostaną zachęceni do współpracy w grupie i wspólnego tworzenia scenek z wykorzystaniem grających przedmiotów.

Celem spotkań warsztatowych jest zaproszenie widzów do twórczej zabawy w teatr. Zrealizowane działania warsztatowe pozwolą osobom z różnych środowisk na aktywne uczestnictwo w teatrze, a także na przełamanie barier i schematów w działaniu i myśleniu.

Zajęcia poprzedzać będzie wcześniejsza rekrutacja uczestników. Warsztaty odbywać będą się przed i po spektaklu, w zależności od godziny grania przedstawienia.

Terminy wydarzenia

Termin
Miejsce
Dodatkowe informacje
20.10.2018 17:30 (So)
Warszawa
Teatr Lalka
21.10.2018 12:00 (Nd)
Warszawa
Teatr Lalka
23.10.2018 11:00 (Wt)
Warszawa
Teatr Lalka
24.10.2018 11:00 (Śr)
Warszawa
Teatr Lalka
25.10.2018 11:00 (Czw)
Warszawa
Teatr Lalka
26.10.2018 10:00 (Pt)
Warszawa
Teatr Lalka
27.10.2018 17:30 (So)
Warszawa
Teatr Lalka
28.10.2018 12:00 (Nd)
Warszawa
Teatr Lalka

Informacja prasowa

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat