Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia

Kino Przyjazne Sensorycznie

Wydarzenie
2019-03-19

Już 23 marca Cinema City zaprasza na kolejny seans w ramach akcji „Kino Przyjazne Sensorycznie”.

Asteriks obeliks cinemacity
Autor: Materiały prasowe

Lekko przyciemnione sale, w których dźwięk filmu jest znacznie przyciszony, to idealne warunki do cieszenia się filmową rozrywką dla osób z różnym spektrum autyzmu. Tym razem młodzi widzowie będą mieli okazję zobaczyć animację „Asteriks i Obeliks. Tajemnica magicznego wywaru”. 

Cinema City, jako partner inicjatywy Autopilot – podróże w świat dzieci z autyzmem oraz Fundacji Pomoc Autyzm, otworzył swoje sale na specjalne, cykliczne projekcje, które pozwolą dzieciom i ich rodzicom, a także młodzieży i dorosłym z autyzmem cieszyć się filmową rozrywką w dostosowanych do nich warunkach. Każda sala jest odpowiednio przystosowana, poprzez przyciemnione (a nie w pełni zgaszone) światła, obniżony dźwięk, brak bloku reklamowego czy obowiązku ciszy oraz możliwość poruszania się po całej sali w trakcie seansu. Dzięki temu każde dziecko będzie czuło się bezpiecznie i będzie mogło w pełni cieszyć się filmem. Przyjazne sensorycznie pokazy filmowe, które uwzględniają specyficzne trudności osób ze spektrum autyzmu, są wspaniałą możliwością do korzystania z oferty kulturalnej.

Już 23 marca zostanie zaprezentowany film o losach ulubionych Galów, czyli Asteriksa i Obeliksa. Tym razem Panoramiks chce przejść na zasłużoną emeryturę i razem z tytułowymi bohaterami wyruszy w podróż, by znaleźć godnego siebie zastępcę. Po drodze natrafią oczywiście na mnóstwo przygód!
A kolejne spotkanie już 27 kwietnia, podczas którego zostanie wyświetlona bajka „Robaczki z Zaginionej Dżungli”.

Na seanse przyjaznym sensorycznie zarówno dzieci, jak i dorośli po okazaniu orzeczenia o niepełnosprawności, orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego lub wypisu diagnozy będą mogli kupić bilety ulgowe, zaś jeden z opiekunów dziecka lub osoby dorosłej otrzyma bezpłatną wejściówkę.

Zapraszamy już 23 marca oraz 27 kwietnia o godzinie 11:00 do wybranych Cinema City: Sadyba (Warszawa), Punkt 44 (Katowice), Galeria Plaza (Kraków), Kinepolis (Poznań), Manufaktura (Łódź), Wroclavia (Wrocław), Felicity (Lublin), Bydgoszcz, Czerwona Droga (Toruń), Bielsko-Biała oraz Zielona Góra.

Terminy wydarzenia

Termin
Miejsce
Dodatkowe informacje
23.03.2019 11:00 (So)
Bielsko-Biała, Bydgoszcz, Katowice, Kraków, Lublin, Poznań, Toruń, Warszawa, Wrocław, Zielona-Góra, Łódź
Cinema City
27.04.2019 11:00 (So)
Bielsko-Biała, Bydgoszcz, Katowice, Kraków, Lublin, Poznań, Toruń, Warszawa, Wrocław, Zielona-Góra, Łódź
Cinema City

Informacja prasowa

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat