Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Rodzina » Literatura

"Wychowanie w duchu prostoty" – recenzja

Artykuł

Żyjemy w dziwnych czasach. Ciągle jesteśmy w pośpiechu i stresie, cały czas za czymś gonimy, a nadmiar nowinek technologicznych sprawia, że powoli zamieniamy się w bezmyślne roboty.

Wychowanie duch prostoty
Autor: Materiały prasowe

Jak wychowywać dzieci albo dbać o ognisko domowe, żyjąc w tak nieustannym stresie i pozwalając, by nadmiar przedmiotów i obowiązków nas przytłaczał? Z pomocą przychodzi książka „Wychowanie w duchu prostoty" autorstwa Kim Johna Payne'a oraz Lisy M. Ross, w której radzą jak zwolnić tempo i zająć się tym, co dla nas najważniejsze - swoją rodziną.

Kim John Payne to pedagog, badacz, konsultant rodzinny, doradca szkolny i edukator dorosłych. Prowadzi warsztaty i szkolenia na całym świecie. Pomaga rodzinom odkrywać ich miejsce we współczesnym świecie i rozwiązywać codzienne problemy, takie jak trudności w relacjach z rodzeństwem i rówieśnikami czy kłopoty z koncentracją uwagi. Natomiast Lisa M. Ross to pisarka, agentka literacka i redaktorka. Połączyli swoje siły i stworzyli swego rodzaju skarbnicę praktycznych pomysłów dla teraźniejszych i przyszłych rodziców, dzieląc się swoją wiedzą na temat tego, jak zwrócić dzieciom dzieciństwo i wprowadzić harmonię do życia rodzinnego.

Będąc rodzicem albo przygotowując się do tej roli, stajemy się architektami codziennego życia naszej rodziny. Jesteśmy odpowiedzialni za budowanie fundamentów dla tych, których najbardziej kochamy. Jako rodzice jesteśmy nosicielami marzeń o tym, jaka mogłaby być nasza rodzina. Pragniemy, by nasza rodzina była oazą bezpieczeństwa i spokoju, takie wyobrażenie chcemy przekazać naszemu potomstwu. Niestety, plany bardzo często ulegają zmianie oraz pojawiają się nieoczekiwane dodatki. Chcąc dla najbliższych jak najlepiej, często zatracamy się w pracy czy rutynie dnia powszedniego. Żyjemy w ciągłym pędzie, stres nas powoli wyniszcza, brak nam czasu na odpoczynek i regenerację, a praca wkradła się do każdego aspektu naszego życia. Małe dzieci obserwując nas i nasze zachowanie, przejmują pewne nawyki. Dodatkowo otoczenie nadmiaru zabawek i nowinek technologicznych oraz potok informacji mogą sprawić, że dzieci stają się przytłoczone nadmiernymi bodźcami, a wraz z nimi my sami.

Dzięki książce Kim Johna Payne'a oraz Lisy M. Ross poznajemy między innymi cztery stopnie upraszczania życia rodzinnego; dowiadujemy się, w jaki sposób oczyścić środowisko domowe, by wyeliminować przeciążenia sensoryczne u dzieci; wprowadzić rytm i rytuały oraz ograniczyć obecnośc mediów, by przywrócić spokojną atmosferę w domu.

"Wychowanie w duchu prostoty" to książka, która pomoże ograniczyć stres w życiu rodzinnym i pozytywnie rozładować napięcie. Przede wszystkim jednak podpowie, jak zapewnić dzieciom bezpieczną przestrzeń i swobodę niezbędną do twórczego rozwoju osobowości. Międzynarodowy eksperyment parentingowy Kim JohnaPayne'a uczy wprowadzania dobroczynnych zmian, dzięki którym proces wychowania staje się prostszy, oparty na wzajemnym zaufaniu i bezpieczeństwie. Książka inspiruje, dodaje otuchy oraz przypomina, że mniej znaczy więcej.

Kim John Payne, Lisa M. Ross, "Wychowanie w duchu prostoty", Wyd. Samo Sedno, 2020

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.
body na roczek

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat