Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Rodzina » Literatura

„Willa dziewczyna z lasu” – recenzja

Artykuł

Willa to dziewczynka bez wątpienia niezwykła choć wcale nieidealna.

Willa dziewczyna z lasu
Autor: Materiały prasowe

Potrafi być lekkomyślna i często kieruje się emocjami, które wpędzają ją w kłopoty. Musiała wiele razy zmierzyć się z często trudną otaczająca ją rzeczywistością. Jako jedna z jutów ze starego leśnego ludy Feiran, była złodziejką, która okrada legowiska światłolubów. Robiła to od dziecka, bo tak nauczyła ją babcia, leśna czarownica, która zajmowała się nią od śmierci jej rodziców. Willa potrafiła wykorzystywać magiczne moce przyrody oraz jako jedna z nielicznych rozmawiała ze zwierzętami i roślinami. Została wychowana według określonych zasad moralnych jednak z biegiem czasu zaczyna dostrzegać, że nie wszyscy, których nazywała wrogami są źli. Nathaniel, którego poznamy w tej opowieści wydaje się przeczyć temu, co o światłolubach mówią Feiranie

"Babcia nakazała jej chronić to, co Willa nosiła głęboko w sercu; miłość, współczucie i świadomość własnej duszy."

Robert Beatty stworzył ponadczasową historię, która może przemówić nie tylko do nastolatków, ale również dorosłych. Akcja książki choć nie rozgrywa się szybko, daje czytelnikowi czas, by stopniowo zapoznać się z bohaterami oraz otoczeniem. A jest nim niezwykły świat, nieznany i zupełnie odmienny od tego, który każdy z nas zna. W tym świecie, dzieją się niezwykłe rzeczy. To miejsce, gdzie zwykła dziewczynka potrafi wpaść w objęcia paproci. To baśniowa kraina, w której liczy się wsłuchanie w leśny rytm życia. Beatty przepięknie odmalował świat, w którym wiodącą rolę przypisał przyrodzie. Pokazał wielobarwność całego otaczającego bohaterów otoczenia. Związek Willi z przyrodą jest niemal namacalny, jej ból jest odczuwalny niczym własny, a pragnienie domu, bezpiecznej przystani sprawiło, że chociaż to istota fantastyczna, była też jak najbardziej ludzka. Historia ta niesie ze sobą wiele wartościowych treści, m.in.: o szanowaniu przyrody i zwierząt, docenieniu tego co mamy, miłości, rodzinie czy potrzebie przynależności do grup, w których możemy być w pełni akceptowani.

„Czasami brak słów to dokładnie tyle słów, ile trzeba."

Książka z pewnością dotknie każdą wrażliwą osobę. To opowieść o dojrzewaniu oraz trudnym wyborze między dobrem a złem. Bohaterka przez cały czas odkrywa własne „ja”. Miłość do przyrody, życie w zgodzie z naturą i według jej rytmu, łamanie stereotypów i próba oswojenia się z myślą o różnicy światopoglądów- w tym zawiera się magia tej książki.

Robert Beatty, „Willa, dziewczyna z lasu”, Wydawnictwo Literackie, 2021

Oceń zawartość strony:
Ocena: 5/5. Oceniono 1 raz.
body na roczek

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat