Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Rodzina » Literatura

„Wielka księga kwiatów” - recenzja

Artykuł

Propozycja nie tylko dla miłośników przyrody. Zachwyci zarówno dzieci jak i starszych czytelników swoimi pięknymi ilustracjami i opisami roślin i kwiatów.

Wielka ksiega kwiatow
Autor: Materiały prasowe

Ta książka o niestandardowym formacie (już w nazwie ma „wielka”) przypomina bardziej atlas. Każda strona zawiera wspaniałe i charakterystyczne rysunki. Wykonał je autor książki, Yuval Zommer. Specjalizuje się w książkach obrazkowych, a oprócz tej konkretnej, w księgarniach znaleźć możemy także „Wielką księgę ptaków” czy „Wielką księgę morskich zwierząt”. Wszystkie są w podobnym stylu, a na stronach z ilustracjami odnajdziemy ciekawostki ze świata przyrody.

Książka napisana jest prostym i jasnym językiem i może być świetnym pomysłem na prezent dla prawie każdego. Nie trzeba być miłośnikiem roślin, by zachwycić się znajdującymi się w środku ilustracjami. Dowiadujemy się z niej między innymi, że białe kwiaty są zazwyczaj zapylone w nocy. Dzieje się tak między innymi dlatego, że zapylają je ćmy, którym łatwiej dostrzec jasną barwę kwiatów w ciemności. Każda strona książki u góry ma temat i pytanie na które odpowiedź starają się znaleźć eksperci z zakresu botaniki.

Nie trzeba wcale lecieć do Londynu (i tym bardziej nie zalecamy tego w czasach pandemii) by zobaczyć fantastyczne okazy roślin. Z pomocą „Wielkiej księgi kwiatów” możemy się tam przenieść w parę sekund. Zaczynając naszą podróż od podstawowych informacji na temat roślin, takich jak ich budowa, wędrujemy do ciekawostek o tym, dlaczego są takich, a nie innych kolorów. Odkrywamy także dlaczego są nam tak bardzo potrzebne. Zaskakuje na każdym kroku. Wiedzieliście, że słonecznik potrzebuje co najmniej sześciu godzin słońca dziennie? Takie i inne ciekawostki znajdziecie w „Wielkiej księdze kwiatów”.

Yuval Zommer, „Wielka księga kwiatów”, Warszawa, Wilga, 2020

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.
body na roczek

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat