Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Rodzina » Prawo

Więcej pieniędzy dla rodziców na urlopach wychowawczych

Artykuł

Platforma Obywatelska chce przeforsować projekt ustawy, która gwarantowałaby wypłatę 400 złotych na każde dziecko, którym opiekują się rodzice podczas urlopów wychowawczych.

Placil alimenty
Autor: pixabay.com

Platforma Obywatelska poddała pomysł, aby wesprzeć rodziców korzystających z urlopów wychowawczych dodatkowymi środkami finansowymi z budżetu państwa. Obecnie dodatek do urlopu wychowawczego wynosi 400 złotych. Partia kierowana przez Grzegorza Schetynę postuluje, aby rodzice otrzymywali po 400 złotych na każde posiadane dziecko, nad którym sprawują pieczę podczas rezygnacji z zatrudnienia. Oznacza to, że po wejściu w życie projektu ustawy pomysłu Platformy, rodzice posiadający np. trójkę dzieci, otrzymywaliby 1200 złotych dodatku. Ze świadczenia mogliby korzystać obywatele, którym przysługuje prawo do zasiłku rodzinnego. Posłowie Platformy mają nadzieję, że rząd zdecyduje się poprzeć tę prorodzinną inicjatywę i że znajdą się w budżecie państwa pieniądze na pokrycie wydatków związanych z tym pomysłem.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.
body na roczek

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat