Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Rodzina » Podróże

Ważny dekret dotyczący włoskich dzieci

Artykuł

Foteliki samochodowe we Włoszech będą informować rodziców o pozostawieniu dziecka w pojeździe. Zwiększy się przez to bezpieczeństwo małych obywateli.

Fotelik
Autor: pixabay.com

Włoska minister transportu podpisała niedawno dekret, obligujący do montowania w samochodach fotelików samochodowych z urządzeniem alarmującym o dziecku, które trzeba zabrać z pojazdu. Jest to odpowiedź na liczne przypadki roztargnienia włoskich mam i ojców, którzy podczas upałów nagminnie pozostawiali swoje pociechy w nagrzanych autach, narażając je tym samym na poważne niebezpieczeństwo. Kiedy samochód się zatrzymuje, urządzenie informuje przy pomocy świateł i dźwięku o maluchu pozostawionym we wnętrzu pojazdu. Dodatkowo wysyła też powiadomienie na telefony opiekunów dziecka. Przepisy o posiadaniu urządzenia alarmującego będą obowiązywać rodziców, których pociechy nie przekroczyły czwartego roku życia.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.
body na roczek

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat