Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Rodzina » Podróże

Wakacje z nadpobudliwym dzieckiem

Artykuł

Kilka porad, aby niespokojne, drażliwe i pełne energii dziecko miało udane lato.

Wakacje nadpobudliwe dziecko
Autor: pixabay.com

Warto, aby rodzice nadpobudliwego potomstwa, u którego np. zdiagnozowano ADHD, postarali się zadbać o to, aby ich pociechy w okresie wakacyjnym za bardzo się nie nudziły. Ważne jest także, aby w czasie wolnym od szkoły zachować równowagę między różnorodnymi bodźcami, które docierają do dziecka, atrakcjami, które chcemy zapewnić potomstwu, a godzinami, w których nasza latorośl powinna dla swojego dobra umieć się wyciszyć, odpoczywając od nadmiaru wrażeń.

Wielu specjalistów poleca rodzicom nadpobudliwych pociech zabrać je choć na kilka dni do gospodarstwa agroturystycznego. Jest to bowiem miejsce, które zazwyczaj bardzo pozytywnie wpływa na psychikę dziecka z ADHD. Kontakt z naturą i zwierzętami łagodzi z reguły objawy choroby, a pobyt z dala od zgiełku miasta i jego spalin przyczynia się do tego, że nieletni spędza interesująco czas w harmonijnym i pięknym otoczeniu.

Wskazany dla nadpobudliwych dzieci jest również pobyt nad jeziorem lub innym akwenem wodnym. Wypoczynek nad wodą może być dla maluchów z nadpobudliwością psychoruchową atrakcyjny i to nie tylko z powodu malowniczego krajobrazu, który działa kojąco na psychikę, ale i licznych aktywności, które wykonywać może dziecko nad wodą.

Nadpobudliwe potomstwo ucieszyć się również powinno z kilkudniowego pobytu w górach. Nawdychać się tam może bowiem świeżego powietrza i odbyć wiele górskich spacerów.

Aby w pozytywny sposób spożytkować nadmierną energię nadpobudliwego potomka, można wybrać się z nim do jakiegoś parku rozrywki, parku miniatur, ogrodu zoologicznego, ogrodu doświadczeń, centrum nauki, kopalni soli. Poszerzyć w ten sposób możemy wiedzę pociechy z różnych dziedzin i zająć dziecko na wiele godzin, dostarczając wielu wakacyjnych wrażeń.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat