Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Ciąża » Poród

Wady i zalety porodu rodzinnego

Artykuł

Poród to wyjątkowe wydarzenie w życiu każdej rodziny. Czy warto jednak angażować w to swoją drugą połówkę?

Łóżko szpitalne
Autor: pixabay.com

Jeśli jeszcze nie zdecydowałaś się, czy te intymne chwile chcesz dzielić wspólnie z ukochanym, przeczytaj pozytywy i negatywy rodzinnego porodu.

Plusy

  • Wspólne przeżywanie tej ważnej chwili – narodziny dziecka to ważne wydarzenie w życiu obojga rodziców, dlatego też oboje czujecie, że chcecie razem to przeżywać.
  • Wzmocnienie więzi między partnerami – do tej pory oboje stanowiliście jedność i oparcie dla siebie, dlatego też w trudnych momentach nadal chcecie być razem. W trakcie porodu kobieta czuje się bezpiecznie i oczekuje wsparcia, zaś mężczyzna chce opiekować się swoją wybranką i nowonarodzonym potomkiem.
  • Poczucie bezpieczeństwa – kobieta czuje się zdecydowanie bezpieczniej, jeśli u jej boku jest partner. Będzie trzymał za rękę i reagował, gdy tylko zajdzie taka potrzeba.

Minusy

  • Nie każdy mężczyzna jest tak bardzo odporny – niektórzy mężczyźni kreują się na twardych osobników, ale kiedy zobaczą odrobinę krwi, od razu mdleją. Jeśli tak jest, nie ma sensu narażać się na dodatkowy stres, gdy partner w trakcie porodu straci przytomność z nadmiaru wrażeń.
  • Ingerencja w intymność kobiety – istnieje prawdopodobieństwo, że partner źle zniesie widok porodu i potem może mieć problemu z intymnymi kontaktami. W takich przypadkach lepiej zrezygnować z takiego rozwiązania.
  • Stres i brak komfortu – każda kobieta chce czuć się atrakcyjnie przy swoim facecie, czuć się pożądana i wyglądać perfekcyjnie. Poród nie sprzyja ku temu. Jeśli nie chcesz, by twój luby widział cię całą w bólach, spoconą, wyczerpaną i czułabyś dyskomfort, lepiej sama przywitaj na świecie niemowlaka.
Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.
body na roczek

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat