Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Rodzina » Rodzicielstwo

W tych minutach dziecko najbardziej potrzebuje rodziców

Artykuł

Bardzo wielu rodziców ma do siebie pretensje o to, że za mało czasu spędza z dziećmi. Warto, aby zaznajomili się z teorią pewnego uznanego neurobiologa.

Minuty-dziecko-rodzic
Autor: freepik.com

Nie brakuje rodziców, którzy wyrzucają sobie to, że nie są w stanie poświęcać codziennie wystarczającej ilości czasu swojemu potomstwu. Ogromną część dnia zabiera im bowiem praca oraz dojazd do firmy, w której są zatrudnieni. Pociechą dla tych mam i ojców może być teoria Jaaka Pankseppa, cenionego neurobiologa, który twierdził, że dziecko najbardziej potrzebuje swoich rodziców  w trzech kluczowych momentach dnia: w pierwszych trzech minutach po przebudzeniu, w pierwszych trzech minutach po powrocie ze szkoły oraz w ostatnich trzech minutach przed pójściem spać. Żyjący w latach 1943-2017 neurolog i psychobiolog zwracał uwagę na to, że  najbardziej korzystne dla  dzieci jest to, gdy rodzic jest obecny przy swoim potomku wtedy, gdy ma ono taką potrzebę i pragnienie, a według naukowca skumulowane jest to w największym stopniu właśnie w trzech wymienionych wcześniej kluczowych momentach dnia. 

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.
Życzenie

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat