Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Rodzina » Literatura

"W twojej książce jest potwór" - recenzja

Artykuł

Urocza, zabawna, interaktywna książeczka dla dzieci, w której narratorem jest czytelnik.

W twojej ksiazce jest potwor
Autor: Materiały prasowe

Tom Fletcher, brytyjski muzyk oraz autor książek dla dzieci, jest współtwórcą serii książek o dinozaurze (The Dinosaur That Pooped) . Pierwsza indywidualna powieść dla dzieci tego pisarza została wydana 6 października 2016 roku i była zatytułowana Gwiazdkozaur. Natomiast na maj bieżącego roku zaplanowano premierę drugiej książki z cyklu There's A Dragon In Your Book.

Przede wszystkim muszę zwrócić uwagę na solidne wykonanie książki. Jej format jest dość duży. Obudowa jest twarda i wytrzymała, kartki są zrobione z nieco grubszego papieru, więc możemy być pewni, że lektura nie ulegnie zniszczeniu.

Szczerze powiedziawszy nie spodziewałam się tego, co zobaczyłam w środku. Na początku myślałam, że będzie to "zwykłe" opowiadanie dla dzieci. Faktycznie, jest to krótka, prosta historia, jednak została napisana w takiej formie, aby zaaktywizować dzieci. Pierwsze skrzypce grają tutaj piękne ilustracje, które w połączeniu z treścią angażują dziecko i wzbudzają dużo pozytywnych emocji. Bohaterem tej lektury jest sympatyczny, psotny, niebieski potworek, którego należy się pozbyć, w związku z czym na każdej stronie znajduje się łatwe zadanie do wykonania. Taka konstrukcja fabuły uczy i rozwija m.in. z zakresu orientacji własnego ciała czy czytania ze zrozumieniem, zapewniając przy tym mnóstwo śmiechu i radości. Świetnym zabiegiem jest fakt, że narratorem staje się osoba czytająca. Zapewnia to dodatkową frajdę.

W twojej książce jest potwór to lektura przeznaczona dla najmłodszych, ale również starszym zapewni wspaniałą rozrywkę. Jestem idealnym przykładem, ponieważ jako kobieta, która dobiega trzydziestki bawiłam się wspaniale. Książka jest wesoła i czarująca, dzięki czemu skojarzenia o strasznych potworach uciekają w niepamięć. Polecam wszystkim rodzicom i ich pociechom!

W twojej książce jest potwór, Tom Fletcher, Wydawnictwo Zysk i S-Ka, 2018

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat